Asus ROG Телефон 2: место за купување на телефонскиот гејмерски игри (Ажурирање: американска цена)

Maria Montero

Ажурирања, 23.09.2019 година (4:30 часот ЕТ): Ја ажуриравме оваа публикација со цени и достапност за Asus ROG Телефон 2 САД. Прочитајте за повеќе информации.


Претходно покривање: Asus ROG Телефон 2 беше објавен во јули, но навивачите надвор од Кина чекаат некое време да слушнат детали за достапноста. Па, можете да продолжите со читање за информации за објавувањето и цената на овој телефон за игри.

Во однос на спецификациите, Asus ROG Телефон 2 вклучува процесор Snapdragon 855 Plus, до 12 GB RAM меморија и голема батерија од 6.000 mAh која чини 30 W.

Тоа нема да биде мобилен телефон без релевантни карактеристики, а ROG Телефон 2 го одржува својот претходник Air Trigger ултразвучно активирање на рамото за употреба на игри.

Овој телефон има и OLED екран со 6,59 инчен изрез (FHD +) со брзина на освежување од 120Hz. Всушност, Асус исто така наброја десетици игри кои поддржуваат стапки на освежување од 120Hz, вклучително и Одисеја Алто, Dead Trigger 2, Hitman Go, Minecraft и многу други.

Може да очекувате и двојни конфигурации на задните фотоапарати (48 мегапиксели плус 13-мегапикселен широк агол), селфи со 32 мегапиксели, сензор за отпечатоци од екранот, порта од 3,5 мм и дополнителни USB-C порти од страната за додатоци.


Европа

Asus India го најави лансирањето на ROG Телефон 2.Асус Индија

Асус лансираше ROG телефон во Индија и, како што се очекуваше, уредот ќе биде достапен на Флипкарт почнувајќи од 30 септември.

Asus лансираше мобилни варијанти со 8 GB / 128 GB и 12 GB / 512 GB ROG 2 во Индија. За жал, мобилниот телефон Ultimate Edition сè уште не пристигна во Индија.

Овие се цените на двете варијанти на ROG Телефон 2 и нивните додатоци:

  • ROG Телефон 2 8 GB RAM меморија + 128 GB меморија – РС. 37.999 (опремен со полнач 18W и Aero случај)
  • ROG телефон 2 12 GB RAM меморија + 512 GB меморија – РС. 59.999 (опремено со полнач од 30 W, Aeroactive Cooler 2, Aero случај)
  • ROG телефон 30W полнач – РС. 1.999
  • Кулер Аероактивен 2 – РС. 3.999
  • Професионален доктор – РС. 5.499
  • Заштитна обвивка за осветлување – РС. 2.999
  • Двоен преглед на док 2 – РС. 19999 година
  • Мобилна подлога за десктоп – РС. 12.999
  • Контролер на ROG Kunai Gamepad – РС. 9,999

Во споредба со својот претходник, ROG Телефон 2 сигурно денес има поконкурентна цена во Индија. По оваа цена, телефоните за игри се соочуваат со Black Shark 2 и Nubia Red Magic 3 на индискиот пазар.


Соединетите Американски Држави

Asus ROG Телефон 2 во рака го покажува екранот

Моделот 512 GB од ROG Phone 2 во моментов е достапен за купување во САД по цена од 899,99 долари. Клиентите можат да го земат уредот од B&H Photo и Mobile Advance.

Варијантата 1ТБ ќе пристигне во Соединетите Држави подоцна, но цената не е објавена. Основниот модел на 256 GB не е наменет да биде пуштен во продажба во САД. УЕ

Имајте на ум дека овој уред е само GSM, што значи дека нема да биде достапен за клиентите Спринт и Веризон. Овој телефон дури нема да има T-Mobile опсези 12 и 71, што го прави идеален за американските клиенти. УЕ Во мрежата на АТ & Т и нејзините МВНО.


Ние ќе го ажурираме овој напис со дополнителни детали за достапноста и цената бидејќи Asus го лансира ROG Телефон 2 на повеќе пазари.