ASUS Zenfone 6 е подготвен за пред-нарачка во САД

ASUS ZenFone 6

Прототипната слика на ASUS ZenFone 6 прв пат се појави минатата година. Сликата веднаш се појави, а телефонот се исмејуваше со Snapdragon SoC и помалку екран. Сликите и спецификациите уште еднаш се појавуваат пред пуштањето во јавноста. Конечно беше воведен како оној што беше подготвен за „Defy Обични“. Специјално, исто така, откриено е и ASUS ZenFone 6 Edition 30. Тајванскиот технолошки гигант собра поволни прегледи, како што се пристојни оценки на DxOMark. Тестови за трајност се спроведени додека неодамнешното ажурирање беше објавено, во кое се вклучени јунски безбедносни лепенки и поддршка на ARCore.

АСУС Зенфон 6 ќе биде лансиран во САД. Всушност, сега може да се нарача во продавницата на ASUS. ASUS наведува телефони со 6,4 инчен екран, FHD + 2340 x 1080 пиксели резолуција, 6 GB RAM меморија и 64 GB внатрешно складирање. Овој уред е варијанта LTE со отклучена двојна СИМ-картичка.

Цените се поставени на 499,99 $ за 64 GB, додека 128 GB чини 549 $. Можете исто така да ги добиете дури и 25 долари месечно во рамките на специјалниот пакет за рати. Продавницата за список беше привремено продадена, но се чувствува слободно да се нарача однапред.

Само црната верзија на полноќ е наведена на страницата. Други спецификации на Zenfone 6 вклучуваат процесор Qualcomm Snapdragon 855 Qcta-core, батерија 5000mAh со поддршка за поддршка QuickCharge 4.0, револуционерна камера, камера со широк агол од 48MP + 13MP (сензор за Sony IMX586), слот за Dual Nano SIM и MicroSD картичка за проширување на меморијата. до 2TB.

ASUS ZenFone 6

Кога станува збор за мобилна фотографија, двојната задна камера исто така нуди и автоматски панорами, снимање бесплатно агол, предна висока резолуција и снимање со ултравис. Нема селфи фотоапарат затоа што главниот систем на фотоапарати може да се врати. Задната камера функционира и како стрелач од предната страна.

ASUS Zenfone 6 работи на Android Pie 9.0 надвор од кутијата. Веруваме дека ова може да се ажурира на Android Q 10.0 откако ќе биде достапно. Засега чекаме на официјалното излегување на пазарот во САД.