Bancomat Pay е реалност: Може да платиме и со банкомат на Интернет

Bancomat Pay е реалност: Може да платиме и со банкомат на Интернет

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Конечно е можно да се плати на Интернет или со вашиот паметен телефон со користење на банкомат. Ова е платежната револуција која конечно станува флексибилна за скоро 40 милиони картички во оптек

Bancomat Pay е реалност: Може да платиме и со банкомат на Интернет

Моментот конечно дојде од денес е можно да се користи банкомат за плаќање на Интернет и користење на паметен телефон.

Банкомат Плати ќе ви овозможи да ја користите класичната трансакција PagoBancomat за i плаќања на Интернет. Значи, вистинска револуција, родена од договорот со Банкомат Спа и Сиа, кој им овозможува на сите картички што одат на класичното коло за плаќања „Банкомат“, како што се истите картички, да се повлечат од банкомати и исто така и на полнените, да ги асоцираат за плаќања на Интернет но и преку паметниот телефон Андроид или iOS асоцирање на картичката соАпликација за плаќање банкомат.

Со Bancomat Pay, можеме испраќајте и примајте пари од вашиот паметен телефон со внесување на мобилниот број, без да ја имате картичката со нас, или испрати пари на пријател избор на контакт и оператори ќе можат да примаат плаќања со скенирање на QRcode или дури и да направите дигитални плаќања до Јавна администрација преку платформата Пагопа, само со внесување на даночен код.

Овозможувањето е веќе активно, но само за време на сите банкомати картички ќе бидат овозможени во наредните недели на употреба на Банкомат Плати и на пример, институциите што користат iffифи ќе бидат мигрираа директно во Банкомат Плај до 2019 година.

Целосно активирање треба да заврши во рок од крајот на годинататака што сите можеме да плаќаме преку дебитни и дебитни картички преку Интернет или преку паметен телефон.

Овој потег има за цел да ја зголеми можноста за купување на Интернет на уште полесен начин, но ние сме iousубопитни да откриеме какви безбедносни мерки се преземени во овој поглед. До денес, главни начини на плаќање се кредитни картички (26%), припејд картички (33%), paypal (19%) и банкарски трансфер 9% и ќе видиме дали „новиот“ банкомат ќе се обиде да го собори овој ранг.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!