BeeTV: Андроид апликација за гледање филмови, ТВ серии и аниме на англиски јазик

BeeTV: Андроид апликација за гледање филмови, ТВ серии и аниме на англиски јазик

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

BeeTV е апликација за Android што ви овозможува да пренесувате многу мултимедијални содржини и е совршена за учење англиски, бидејќи има филмови, ТВ серии и Аниме на англиски јазик со многу преводи.

BeeTV: Андроид апликација за гледање филмови, ТВ серии и аниме на англиски јазик

beeTV тоа е еден од најдобрите, ако не и најдобриот Апликација за Android што ви овозможува да видете Филмови, ТВ серии и Аниме на англиски јазик каде што можете да додадете преводи на италијански или на друг јазик ако е достапно. beeTV работи на сите уреди Андроид а исто така и натаму Виндоус користејќи го емулаторот Bluestack (кликнете ОВДЕ за информации).

beeTV има едноставен и интуитивен графички интерфејс и нуди бесконечна серија врски каде што се вметнати филмови, ТВ серии и аниме на оригинален јазик и на англиски јазик, и невозможно е да не најдете одредена содржина од ваш интерес, бидејќи се базираат на десетици портали што индексираат илјадници и илјадници видео-датотеки.

Апликацијата работи многу добро и е лесна за употреба, но за да започнете ја репродукцијата на филмовите што треба да ги имате инсталирајте го видео плеерот Еден играч директно од Google Play Store.

Карактеристики на BeeTV

  • BeeTV има многу колекции кои вклучуваат различни филмови и ТВ-емисии за корисниците да ги истражуваат.
  • Не е потребна регистрација или најавете се за да ја користите апликацијата BeeTV на вашиот уред.
  • Има’минимален и едноставен кориснички интерфејс со сите поставки и опции позиционирани на организиран начин.
  • Оваа апликација е впотполно бесплатно од претплати или набавки во апликација. Бесплатно е за живот.
  • Доаѓа со а минимален број на огласи, нема да ве вознемирувате или прекинувате за време на часовникот.
  • Има еден Задолжителен дел каде што можете да побарате посакуваните филмови и ТВ-емисии што ќе бидат додадени во апликацијата веднаш штом ќе се најдат.

Користете Chromecast со BeeTV

beeTV поддржува ChromeCast и затоа започнете со кој било филм ќе ја најдете иконата Cromecast каде што можете да го испратите потокот до вашиот телевизор.

Ако тоа не функционира, можете да ја инсталирате апликацијата XMTVCast од оваа страница секој пат кога ќе започнете автоматски да гледате канал, логото ChromeCast ќе се појави во горниот десен агол од таму можете да пренесувате сè на вашиот телевизор.

Како да преземете и инсталирате BeeTV

Ако тогаш сакате да преземете и инсталирате beeTV мора да го знаете тоа не се најде во продавницата со Android Play и тогаш ќе мора да ја преземете Датотека АПК и инсталирајте го со заеднички Управувач со датотеки како што е File Expert HD или други, но ние ви ја доставуваме датотеката АПК BeeTV и можете да го направите тоа КЛИКИРА ONЕ НА ОВАА ЛИНК. На врската секогаш ќе се ажурира со најновата достапна верзија.

Ако не знаете како инсталирај АПК можете да го следите нашиот водич КЛИКИРА HERЕ ОВДЕ.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!