Biostar ја стартува матичната плоча на трки B365GTQ

Biostar ја стартува матичната плоча на трки B365GTQ

Матична плоча линија Биостар опремена е платформата за Intel, LGA1151-v2 Трки B365GTQ. Оваа картичка се заснова на формат microATX (244 x 210 mm) и користи чипсет Intel B365 е дизајниран да се користи во основна конфигурација за газели со процесори Intel Cafe Lake-S (генерација Core 8/9).

Системот за напојување сокет на Intel LGA1151-v2 има само пет фази, и нема радијатор за VRM, најосновната карактеристика на картичката. А Racing B365GTQ е опремен со четири слот за DDR4 RAM DIMM, еден слот за експанзија на PCI Express 3.0 x16 и два слот за PCI-E 3.0 x1 и може да користите четири порти SATA 6 Gb / s и еден слот за M.2 за да го поврзете погонот.

Под-системот за звук го користи аудио кодекот Realtek ALC887; Контролерот Realtek RTL8111H обезбедува мрежен интерфејс со гигабит. Четири порти на USB 3.2 Gen1, пар USB 2.0, PS / 2 и RJ-45 конектори, видео излези за HDMI и D-Sub и три аудио конектори од 3,5 мм се достапни на задниот панел. Други карактеристики на таблата вклучуваат можност за поврзување на RGB LED ленти.

Biostar ја стартува матичната плоча за трки B365GTQ 1

Цена и достапност

Биостар не ги открива овие информации.

Мора да прочитате исто така!

Онда Б250-Д32-Д3, 32-порта САТА матична плоча

Ова е возвишениот ASRock X570 Aqua: Ryzen матични плочи со водена вода

Gaming X99-TF, матична плоча Huananzhi која поддржува DDR3 и DDR4 меморија