Black Shark 2 Pro е официјален! Еве ги деталите за паметниот телефон

Black Shark 2 Pro resmi! Berikut adalah detail dari smartphone tersebut

По Razer, Ксиооми е една компанија која веднаш верува во телефонскиот пазар на игри, лансирање на Црната ајкула. Предлагаат паметни телефони, кои се карактеризираат со многу агресивен дизајн технички лист од прва класа како и некои технички мерки на претпазливост на кои им е потребно внимание.

Иако Xiaomi сè уште верува силно во оваа категорија на уреди, ова е посебен производ кој тешко дека ќе најде важни бројки за продажба. Дали иднината на игри навистина ќе биде на паметните телефони или ќе биде едноставен и тривијален режим?

XIAOMI BLACK SHARK 2 PRO: OFFICIAL

Нова варијанта на Црна ајкула 2 ажуриран, предводникот на брендот Xiaomi го доби името „Pro“ со неколку важни промени. Во оваа статија ќе објавиме некои од карактеристиките на овој нов уред.

Прочитајте и: Редми и Блек Ајкула работат на 5G!

црна ајкула 2 про

Што се однесува до задното стакло и затоа дизајнот, второто е многу понагласено со две ленти од RGB LED позиционирани во центарот. LED диодите работат во синхронизација со музика, повици и многу повеќе, но паметниот телефон има процесор за најновата генерација или најновиот Snapdragon 855+ со максимална фреквенција од 2,96 GHz.

Black Shark 2 Pro се состои од независен чип кој му овозможува подобро обработење на слики на екранот, особено во ситуации на игра. Не пропуштајте го класичниот систем за ладење ( Течен кул 3,0) и тоа Складирање UFS 3.0 околу максимална брзина.

Подолу објавуваме технички лист

Технички лист

 • AMOLED екран од 6,39 инчи Дијагонала со резолуција Комплетен HD + (2340 x 1080 пиксели), сооднос 19,5: 9, 403 PPI и 430 гниди;
 • димензии од 163,61 x 75,01 x 8,77 мм за тежина од 205 грама;
 • Qualcomm Octa-core процесор Snapdragon 855;
 • Qualcomm Adreno 640 GPU;
 • 12 GB LPDDR4X RAM меморија;
 • 128/256 GB Внатрешната меморија UFS 3.0 не може да се прошири;
 • читач на отпечатоци од екранот;
 • двојна задна камера од 48 + 13 мега-пиксели со отворање ѓ /1,75-2,2, 6P леќи, одлики на АИ и LED блиц;
 • Предната камера е 20 мега пиксели со отвор ѓ /2,0;
 • поддржува двојна SIM LTE, Wi-Fi двојна опсег AC, Bluetooth 5.0, aptX и aptX HD, USB Type-C, GPS / A-GPS / GLONASS (L1 + L5), SHARK копчиња за просторен простор, двоен звучници (до 1W од електрична енергија);
 • батерија од 4000 mAh со брзо полнење 4.0;
 • Оперативен систем Android 9 Pie со JOY UI интерфејс.

Преку: gizchina