Black Shark 3 со 12 GB RAM и Android 10 Гледано на Geekbench

MySmartPrice News

Пред неколку дена, на веб-страницата за сертификација на 3C ги видовме наводните паметни телефони Black Shark 3 и Black Shark 3. Ванила црна ајкула 3 сега е фатена како шета на веб-страницата за сертификација на Geekbench, што сугерира дека датумот на лансирање е близу. Покрај тоа, списокот Geekbench открива неколку клучни спецификации на уредот. Да ги разгледаме спецификациите на паметниот телефон Black Shark 3 откриени од списокот на Geekbench.

Смартфон „Блек ајкула 3“ со 12 GB RAM меморија фатен во базата на податоци на Geekbench

црна ајкула 3 geekbench

Како што се гледа на веб-страницата за бази на податоци Geekbench, „Блек ајкула 3“ има постигнато 4.302 на единечен тест и 12.448 на мулти-основниот тест. Листата на Geekbench дополнително потврдува дека Black Shark 3 ќе се напојува со чипсет Qualcomm Snapdragon 865 5G, кој ќе биде спарен со RAM меморија до 12 GB. Уредот ќе работи на најновиот Android OS 10 надвор од кутијата. Доаѓајќи до батеријата, претходните извештаи посочуваат дека смартфонот Black Shark 3 ќе користи батерија од 5.000 mAh, која ќе има поддршка за брзо полнење до 66W.

Исто така, прочитајте: Црна ајкула 3 5G со технологија за брзо полнење од 65W се појавува во 3C сертификација, официјално потврдена официјална батерија од 5000mAh

Говорејќи на екранот, Black Shark 3 е дизајниран да прикаже панел за освежување од 120Hz. За црната ајкула се вели дека вклучува 2K панел за динамична резолуција.

Прочитајте и: Nubia Red Magic 5G Passing TENAA, Откриени главните спецификации

Досега никој друг од тоа што го споменавме за претстојниот смартфон Black Shark 3, но ние ќе ве одржуваме објавени, доколку добиеме повеќе интел во исто време.

Што мислите за претстојниот смартфон за игри Black Shark 3? Известете ни во делот за коментари подолу.