Call of Duty: Современото војување Бета уништи рекорди за франшизи

Call of Duty: Modern Warfare Beta Menghancurkan Rekor Untuk Waralaba

Call of Duty: Modern Warfare, претстојната рата во серијалот за стрелачи на личност за прв човек на Infinity Ward, трае отворена бета фаза за време на викендот. Многу успешна сесија на јавни тестирања беше разговорот во градот затоа што играчите од сите платформи би можеле да пробаат нови механизми за крос-игра. Според неодамнешното соопштение за печатот на Активизан Близард, бета-тестот привлече „милиони гејмери“, и постави нови рекорди за франшизи.

„Одговорот на фановите за објавување на Modern Warfare следниот месец е навистина извонреден“, рече Бајрон Биде, потпретседател на Активизија. „Од почетокот на развојот се појави огромна возбуда за оваа игра. Им се заблагодаруваме на играчите на Call of Duty и тимот за развој, предводен од Infinity Ward што го направија ова рекордно поставување Бета. Со нетрпение очекуваме да дојде на 25 октомври кога играчите насекаде ќе ја доживеат целата длабочина и игра што треба да го понуди Modern Warfare. “

Call of Duty: Modern Warfare Beta

Бета-должност: Modern Warfare бета се одржува во две фази: првата од 12 септември, а втората од 23 септември. И двата теста беа играни од страна на голем број луѓе, така што играчите објавија дека пронашле влезна задача за фрлачот на Battle.net Blizzard. Благодарение на новата функција за крос-плеј, играчите на PlayStation 4, Xbox One и PC колективно го пробаат новиот режим на игра 64-плеер на Ground War.

Додека оваа отворена бета игра не е совршена, се чини дека играчите се задоволни од тоа како се промени Modern Warfare. Иако инвеститорот вети дека ќе направи неколку измени за мултиплеер, титулата ја освои „Најдобар он-лајн мултиплеер“ од Game Critics Best of E3 2019.

„Ние се фокусираме на обезбедување на најдобро искуство преку Интернет и тоа вклучува заедничко здружување на заедниците со вкрстена игра“, додаде Патрик Кели, креативен директор во Infinity Ward.

Активизацијата Близард понатаму изјави дека компонентата за мултиплеер Modern Warfare, се очекува да поддржи до 100 играчи по натпревар. Дали оваа изјава се однесува на борбениот режим на Ројал или само на проширената верзија на „Земјата на војната“ останува мистерија.

Call of Duty: Modern Warfare ќе биде објавен на 25 октомври за PlayStation 4, Xbox One и компјутер.