Call of Duty Mobile: Најавено е Светско првенство во 2020 година

Call of Duty Mobile: Најавено е Светско првенство во 2020 година

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Активизија, во соработка со Sony Mobile го најави турнирот „Call of Duty Mobile Esports“ кој ќе започне на 30 април. Еве ги сите детали и како да учествувате

Светски шампионат 2020 повик на дежурен мобилен

Дали сте добри во Call of Duty: Мобилен? Доаѓа турнирот од 1 милион американски долари!

Активирање, во партнерство со Sony Mobile комуникации АД. (“Sony Mobile„), Објави денеска дека турнирот Светско првенство 2020 година од Call of Duty: Мобилен презентирани од страна на Sony ќе биде одржано онлајн 30 април.

Играчите на Call of Duty: Мобилен дека тие се квалификувани како ветерани или на повисоко ниво во мултиплеер режим, тие ќе имаат можност да се натпреваруваат за да ги добијат ексклузивните естетски додатоци и паричната награда на Call of Duty: Мобилен Придружба.

На турнирот има над 1 милион долари во вкупно награди, спонзорирани од Sony Mobile.

„Навистина сме возбудени да го објавиме долгоочекуваниот натпреварувачки турнир на Call of Duty: Мобилен“, Рече Крис Плумер, мобилен потпретседател на Активизија. „Овој турнир претставува еволуција на мобилната игра која многу ја сакаат фановите и нуди квалификувани играчи на Call of Duty: Мобилен шанса да се натпреварувам со играчи од целиот свет да освојат пари и други награди “.

Како дел од оваа соработка, Sony Xperia 1 II (Марк 2) е оптимизиран за Call of Duty: Мобилен.

Турнирот ќе се одржи на Интернет на 30 април во многу земји во светот.

За правилата и за повеќе информации за турнирот Светско првенство 2020 година од Call of Duty: Мобилен посетете ја веб-страницата: https://www.callofduty.com/mobile/esports.

Call of Duty: Мобилен е крајното искуство со прво лице кое нуди омилени мапи, режими, оружје и карактери со обожаватели на навивачите повик на должност, вклучувајќи ја и серијата Модерно војување и универзумот Црно Опции, во комплетен мобилен пакет. Call of Duty: Мобилен, развиен од наградуваниот TiMi Studios од Tencent Game и објавено од Активирање (надмина 150 милиони преземања од објавувањето во 2019 година.

Call of Duty: Мобилен е бесплатно за играње на Андроид и на уредите iOS.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!