CES: Алкател ги претставува 1X и 1C паметните телефони (2019)

CES: Алкател ги претставува 1X и 1C паметните телефони (2019)

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

На CES 2019 во Лас Вегас, Alcatel ги ажурира своите ефтини паметни телефони со Android. Цени од само 70 евра за Алкател 1х и 1ц (2019)

CES: Алкател ги претставува 1X и 1C паметните телефони (2019)

До CES 2019 година од Лас Вегас, исто така Алкател таа е присутна со својот асортиман на супер евтини паметни телефони кои со цени од помалку од 70 евра нуди уред со Андроид 8.1 Одете.

TCL, што управува Алкател, Затоа објави два нови уреди наменети за нискиот крај на пазарот со Android 8.1 Go кои особено наАлкател 1С е наменет за новите пазари, додека Алкател 1Х ќе пристигне и во Италија и има основни карактеристики, без дури и читач на отпечатоци.

Двете карактеризираат со големи дисплеи 5,5 ″ за 1X и 5,3 ″ за 1C и хардвер кој обезбедува 2 GB и 1 GB RAM меморија над 16 GB и 8 GB од внатрешна меморија секогаш за 1X (2019) и 1C (2019) соодветно.

Подолу се на технички листови, цени и достапност од презентираните два уреди.

Технички лист Алкател 1х (2019)

 • СОЦ MT6739ww, четири-јадрен (4 x 1,5GHz)
 • Екран 5,5 FullView 18: 9, HD резолуција + 1440 x 720 пиксели, стакло 2,5D
 • RAM меморија 2 GB RAM меморија
 • Внатрешна меморија 16 GB може да се прошири со microSD до 128 GB
 • Задна камера 13 MegaPixel (интерполиран до 16 MegaPixel) + 2MP, автоматски фокус
 • Предна камера 5 MegaPixel (интерполирано до 8 MegaPixel)
 • Поврзаност WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, микро USB 2.0, Nano SIM + SD / Nano SIM + Nano Sim, GPS, A-GPS, NFC, аудио приклучок 3,5 мм
 • Батерија 3.000 mAh
 • Димензии и тежина 146,35 x 68,8 x 8,3 mm за 130 грама
 • Операционен систем Андроид 8.1 Орео
 • Друго Читач на отпечатоци (отсутен во италијанската верзија), сензори за осветленост и близина, FM радио

Технички лист Алкател 1ц (2019)

 • СОЦ SC7731E, четири-јадрен (4 x 1.3GHz)
 • Екран 5,3 ″ FullView 18: 9, резолуција FWVGA + 960 x 480 пиксели, стакло 2,5D
 • RAM меморија 1 GB
 • Внатрешна меморија 8 GB може да се прошири со microSD до 32 GB
 • Задна камера 5 MegaPixel (интерполирано до 8 MegaPixel), фиксен фокус
 • Предна камера 2 MegaPixel (интерполирано до 5 MegaPixel)
 • Поврзаност WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.2, микро USB 2.0, Nano SIM + SD / Nano SIM + Nano SIM, GPS, A-GPS, GLONASS, NFC, 3.5mm аудио приклучок
 • Батерија 2.000 mAh
 • Димензии и тежина 136,6 x 65,3 x 9,95 мм за 148 грама
 • Операционен систем Android 8.1 Oreo (Go издание)
 • Друго Сензор за близина, FM радио

Фото галерија Алкател 1х и Алкател 1ц (2019)

Цена и достапност Alcatel 1x и Alcatel 1c (2019)

Алкател 1Х (2019) ќе бидат достапни во бои Камче црна и камчеста сина во Q1 од 2019 година по цена на 119,90 €.

Алкател 1Ц (2019), достапно во бои Вулкан црна, емајл сина и руменило розова, со цена, не комуницирана, но помалку од 70 евра.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!