Chrome екстензии на Android: како да го направите тоа

Користете екстензии на Chrome на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како да користите екстензии на Chrome на Android. Еве го брз и лесен водич за користење екстензии на Chrome, исто така, на паметни телефони и таблети со Android

Користете екстензии на Chrome на Android

Во денешниот водич, посветен на сопствениците на Паметни телефони и таблети со Android, ќе одиме да видиме како да преземате, инсталирате и користите екстензии на Chrome исто така на Android.

Како што реков неколку пати на овој блог, Хром е одличен прелистувач Интернет што им овозможува на корисниците преземете, инсталирајте и користете практични екстензии кои додаваат ексклузивни и многу интересни карактеристики во програмата.

Штета Наставки за Chrome се компатибилни само на работна површина: во моментот не постои начин да се користете екстензии на Chrome исто така на паметни телефони или таблети со Android.

Но, ако сакате користете екстензии на Chrome на Android по секоја цена и веќе не можете да чекате оваа функција да биде официјално претставена од развивачите на програмата, јас го имам решението за вас.

Денес ние ќе го видиме единственото решение што ви дозволува користете екстензии на Chrome на Android на едноставен, лесен и брз начин. Ние нема да можеме да преземеме и инсталираме екстензии на Chrome за Android, бидејќи прелистувачот не ги поддржува официјално, но можам да ви гарантирам дека конечниот резултат сепак ќе биде многу задоволителен и нема да ги забележите разликите. Всушност, ќе го забележите бидејќи ќе можете конечно користете ги омилените екстензии на Chrome исто така на паметни телефони и таблети.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Но, сега доволно со муабетот, да почнеме со водичот!

Инсталирајте го прелистувачот Киви

Првото нешто што треба да направите е стартувајте во продавницата со Android Play и преземете го прелистувачот Киви.

> БЕСПЛАТНО ТУКА

Тоа е алтернативен интернет прелистувач на Chrome за Android, практично идентичен во сите погледи (секогаш се заснова на истиот мотор Хром), но кој, за разлика од Хром, поддржува наставки. Сосема е бесплатно, па можете да го преземете во целосен мир и безбедност.

Единствениот недостаток: нема да можете да ја користите вашата сметка на Google за да ги синхронизирате обележувачите и омилените меѓу Chrome и Киви прелистувачот.

Преземете ги наставките на Chrome

Сега кога имаш преземени прелистувач Киви, не мора да правите многу повеќе од:

  • отворете го прелистувачот Киви
  • одете во веб-продавницата Chrome (штета што интерфејсот не е оптимизиран за мобилен, за подобро искуство препорачувам да го користите паметниот телефон хоризонтално)
  • побарајте наставки за преземање и инсталирање
  • кога ќе пронајдете наставка што е соодветно за вас, кликнете на артикалот “Додај во хром” и потврдете го почетокот на преземањето
  • почекајте го крајот на автоматската инсталација на Киви (работи точно како на работната површина)
  • уживајте во наставката што штотуку ја преземавте и инсталиравте преку прелистувачот Киви

Користете екстензии на Chrome на Android 2

Кои се најдобрите екстензии за преземање на прелистувачот Киви?

Ги собравме во овој напис, кој секогаш сме во тек за да ве направиме преземете ги само најдобрите екстензии на Chrome, само основните, само оние што имаат апсолутно:

Конечно, го посочувам тоа можете да додадете додатоци на Chrome рачно на прелистувачот Киви за Android преку CRX или ZIP-датотека, сепак тие мора да бидат инсталирани по активирање на режимот “РАЗВОЈ” од страницата Поставки на наставките на Киви.

Отстранете ги наставките на Chrome од Киви

Ако поради која било причина сакате да ја деинсталирате, избришете или бришете наставката на Chrome од Kiwi, едноставно треба да:

  • одете на страницата за екстензии на Киви
  • изберете наставка што сакате да ја избришете
  • кликнете на „Отстрани“
  • потврдете го барањето за деинсталирање

Како на Chrome, и на Киви можете едноставно оневозможете ја наставката без целосно да ја деинсталирате. На овој начин можете да го поставите во мирување без целосно да го избришете од вашиот прелистувач, за да можете лесно да го активирате кога е потребно.

Заклучоци

Со овој водич заклучивме.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

Ако во иднина тоа ќе биде можно додајте екстензии на Chrome Android официјално, ние очигледно ќе го ажурираме водичот. Дотогаш овој водич е најдобриот начин да се постигне преземете, инсталирајте и користете екстензии на Android Android.

Известете ги во коментарите какви се основните екстензии на Chrome од твоја гледна точка.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!