CHUWI – Еве ги понудите на Amazon Prime Day 2019 година

Prime Day нуди 2019 година

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве ги сите понуди на CHUWI за Денот на премиерот во Amazon 2019. Ги собравме сите понуди на CHUWI за Денот на премиерот Амазон 2019 година во еден напис

Понуди за премиерни 2019 | CHUWI

Чекајќи го пристигнувањето на Amazon Prime Day 2019, Еве го ПРЕГЛЕД понудите што ќе ги започне CHUWI.

Меѓу производите што ги нудиме, наоѓаме попусти до 25% на таблети, тетратки и мини компјутери повеќе, На пример Herobook, Hi9 Pro, Hi9 Plus, GBox, HiPad и HiPad LTE. Има само 48 часа време, до полноќ на 16 јули. Цените се многу привлечни, вистинските попусти.

Доколку сакате совет, додајте ги производите што ве интересираат во вашите омилени страни, за да можете да ги купите на мува со клик веднаш штом ќе започнат понудите. На овој начин ќе бидете сигурни дека нема да ја промашите можноста што ја чекавте и нема да ризикувате да останете суви.

Но, да не губиме време, еве ги CHUWI нуди во текот на овие два дена супер попусти на Amazon.

Chuwi HeroBook

Chuwi HeroBook тоа е една од најновите лаптопи лансирани од марката. Интегрира 14.1-инчен HD + дисплеј (1366 x 768 пиксели) и четири-јадрен процесор Intel Atom X5-E8000 1GHz, со 4 GB LPDDR3 RAM меморија, 64 GB eMMC меморија што може да се прошири со погон M.2 SSD преку достапен бесплатен слот на дното.

Работи на Windows 10 и ужива автономија (проценета) од 9 часа благодарение на батеријата 38 Wh со поддршка за брзо полнење (24W).

Се одликува со стандардна тастатура со големина и добра опрема за поврзување, која вклучува USB 3.0 и USB 2.0, микро HDMI, 3,5 милиметарски аудио приклучок и слот за SD картички, како и WiFi и Bluetooth.

Чуви ГБОКС

Чуви ГБОКС е мини компјутер со Intel Celeron N4100 (Близнаци езеро), што кинеската компанија ви овозможува да го прилагодите според вашите потреби. На Амазон се нуди конфигурацијата со 4 GB RAM и 64 GB ROM и Windows 10 + Ubuntu Linux во двоен багаж по цена од 135 евра.

Chuwi Hi9 Pro

Chuwi Hi9 Pro е таблет Android (8.0 Oreo) со 8,5-инчен QuadHD дисплеј (2560 x 1600 пиксели) во формат 16:10, MediaTek Helio X20 deca-core процесор (2,3 GHz), 3 GB RAM (DDR3) меморија и 32 GB ROM ( eMMC) може да се прошири преку SD картичка.

Исто така, има и предна камера од 5MP и задна камера 8MP Samsung со LED блиц, плус полна батерија 5000 mAh батерија, која гарантира автономија од 4 часа за време на сесиите во играта. Очигледно поддржува 4G-LTE мрежи.

Во овие два дена можете да ја купите таблетата на цена од 159 евра со бесплатен превоз.

Chuwi Hi9 Plus

Повеќе разноврсна затоа што има тастатура за покривање, Chuwi Hi9 Plus поседува deca-core MediaTek Helio X27 SoC со 4 GB RAM меморија и 64 GB складирање на eMMC 5.1 што може да се прошири со слот за microSD картичка.

10,8-инчниот дисплеј со резолуција WQXGA (2560 x 1660 пиксели) поддржува влез на пенкало и интегрира во горната рамка селфи фотоапарат 8MP спарен со друга камера 8MP со LED блиц и автоматски фокус на задниот дел.

Не пропуштајте 802.11n WiFi, Bluetooth и 4G-LTE, сите управувани од Android 8.0 Oreo.

Достапно на Amazon по цена од 237 евра, со Bluetooth тастатура во пакетот.

Chuwi HiPad

Ако барате нешто поевтино, но подеднакво валидно, обидете се да барате Chuwi HiPad.

Тој нуди 10.1-инчен WUXGA дисплеј (1920 x 1080 пиксели) и Deca-core процесор на MediaTek Helio X27 (MT6797X), со 3 GB RAM меморија и 32 GB ROM со можност за проширување со microSD картички.

Фотографскиот сектор користи два сензори (5MP на предната страна и 5MP на задната страна), додека поврзувањето овозможува поддршка за дво-мрежни WiFi мрежи и Bluetooth 4.1. И покрај малата големина (мерење 256 x 180 x 9 mm), на одборот наоѓаме батерија од 7000 mAh што може да се наполни преку портата microUSB. Работи на Android 8.0 Oreo.

Можеш да купиш Chuwi HiPad на овој линк по цена од 135,20 евра, додека верзијата LTE со капакот на тастатурата има цена од 199 евра.

За да добиете преглед на сите понуди и проверете ги цените (веќе намалена) за секој производ, ве поканувам да се консултирате со страницата за промоција.

Откријте ги сите други понуди за клиентите на Премиер

Кликнете ОВДЕ да ги дознаете сите производите кои ќе бидат достапни на понуда за клиенти од Amazon Prime за време на Prime Day 2019 година.

Или прочитајте ја нашата статија со избрани најдобри понуди (и секогаш ажуриран):

Prime Day 2019 година

За какви било други информации за Amazon Prime Day 2019, Ви препорачувам да ја прочитате нашата посветена детална статија:

На кратко, можам да ви го кажам тоа Денот на премиерот Амазон 2019 ќе се одржи на 15 и 16 јули 2019 година.

Особено, официјално ќе започне на 15 јулиили поточно вечерта на 14-ти со понудите што официјално ќе започнат од полноќ (00:01) и ќе завршат во 23:59 часот на 16 јули.

Само за корисниците на Amazon Prime

Се сеќавам дека, како и обично, понудите на Prime Day 2019 година тие ќе бидат резервирано само за клиенти од Amazon Prime.

Ако сè уште не сте корисник на Amazon Prime, препорачувам да го активирате 30-дневното бесплатен пробен период СЕГА за да може искористете ги сите попусти на премиерот, без да ја плаќате претплатата Амазон Премиер.

Што чекаш? Кликнете на следниот транспарент д претплатете се сега БЕСПЛАТНО на Amazon Prime!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!