Comeе дојдат Oppo ’и три многу амбициозни нови модели!

Oppo'dan tiga model baru yang sangat ambisius akan datang!

Кинески производител Oppo Се појавуваат три различни паметни телефони од средно горно ниво. Уредот се одликува со батерија од 4000 mAh, OLED екран со 90 Hz и хардвер со висока моќност Тенаја Одобрено преку.

Oppo PCLM10 Овој уред е опремен со 6,5-инчен AMOLED панел со резолуција од 2400 × 1080 пиксели. исто така Snapdragon 855+ чипсет 12 GB / 256 GB RAM меморија Oppo PCLM10, кој ќе биде достапен со внатрешно складирање, е новиот главен потфат на компанијата.

зад четири камера (48MP + 13MP + 8MP + 2MP) и една селфи камера со резолуција од 16 MP на предната страна, изненадувачки Батерија од 1960 mAh Карактеристика Низок капацитет на батеријата за уреди со висока моќност SuperVOOC 2.0 со технологија за полнење.

Comeе дојдат Oppo ’и три многу амбициозни нови модели!  1

Друг производ на оваа листа е OPPO PCNM00 име на код. Се одликува со 6,4 инчен AMOLED панел со резолуција од 2340 1080 пиксели. 8 GB RAM и 128 GB Проширливо складирање ќе биде достапно зад моделите 64MP + 8MP + 2MP + 2MP и 32MP селфи камера од предната страна.

Конечно, OPPO PCHM00 / PCHT00 именувана по средината сегмент Протечениот модел. ЛЦД-екран со 1600 × 720 пиксели 6,5 инчи, чипсет со 2GHz окта-јадра, 4 GB RAM и 128 GB меморија што може да се прошири зад уред 48MP + 8MP + 2MP + 2MP + 2MP и селфи камера од 16MP поставена пред себе.