Convert2MP3 затворено: еве ги најдобрите алтернативи

Претвори2MP3 затворено

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Convert2MP3 се затвора затоа што мрежното кршење го крши авторското право. Врвни алтернативи на Convert2MP3 за преземање на MP3 музика од YouTube

Convert2MP3 затворено: кој превземач на YouTube да го користи?

Конвертирај2МП3, еден од најпознатите онлајн услуги за преземање музика, аудио, MP3 и песни од YouTube (исто така познато како Преземач на YouTube) ги затвори вратите. Како што се очекуваше, сепак, неколку клонови се веќе достапни на Интернет со различна адреса и сè уште има многу алтернативи.

Но, да се обидеме да фрлиме светлина во приказната.

Зошто се затвори Convert2MP3?

ИФПИ (Меѓународната федерација на фонографската индустрија) денес објави дека во име на компаниите за рекорд успеала да сруши договор со операторите на страници Конвертирај2МП3 што обезбедуваи не само затворање и трансфер на домени, но и ветување за повеќе не ги кршат правата на неговите соработници.

Во прилог на курсот на а финансиски надоместок.

„Одземањето од стриминг е закана за целиот музички екосистем. Веб-страниците како Convert2MP3 покажуваат тотално незаинтересираност за правата на уметниците и компаниите за снимање и одземаат пари од оние што создаваат и инвестираат во музика “Франсис Мур рече, Извршен директор на ИФПИ.

„Успехот на овој случај испраќа јасен сигнал до други страници што се одвиваат од стриминг што треба да ги запре нивните активности со кои се крши авторските права или се изложени на тужби“.

Convert2MP3: два збора на страницата

Убав удар со оглед на тоа Конвертирај2МП3 во изминатите 12 месеци има забележано повеќе од 684 милиони посети.

Услугата е навистина историски референтна точка за оние кои сакаат да извлечат од видеата на YouTube или Dailymotion и други платформи MP3 или MP4 датотеки со аудио формат. Накратко, како што се очекуваше, страницата Convert2MP3 беше една од најпознатите по светот преземете музика, песни, аудио и MP3 бесплатно од YouTube со еден клик.

Бизнис моделот се засноваше на рекламирање очигледно

Преземете музика од YouTube: алтернативи за Convert2MP3

Како што се очекуваше, нема недостаток на Convert2MP3 алтернативи за преземање на аудио од YouTube бесплатно. Ние ги собравме во нашата статија:

YouTube конвертор на YouTube

Како и да е, само напишете Конвертирај2МП3 на Google да пронајде алтернативни страници што прават иста работа на различна адреса.

Мислам, извини тоа Конвертирај2МП3 се затвори, но сигурно нема алтернативи ако сакате преземете MP3 од YouTube.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!