CSR Racing 2 го лансира најновиот настан на крставење со Брзи и бесни презентации: Hobbs & Shaw

CSR Racing 2 meluncurkan acara crossover terbaru dengan Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw 1

CRS Racing 2, една од најголемите и најдобрите игри со трки на мобилна телефонија, сега го започна својот последен настан за кросовер, со главниот Блокбастер Брзи и бесни презентации: Hobbs and Shaw.

Овој настан беше присутен за нас како дел од соработката помеѓу Универзалните игри и дигиталната платформа. Воведува ликови од големите хит филмови, вклучувајќи ги Лук Хобс (Двејн Johонсон), Декард Шоу (asonејсон Стетам) и агентот на МИ: мистериозно 6 Хати Шоу (Ванеса Кирби).

CSR Racing 2 го започна најновиот настан во врска со крставерите со Брзи и бесни презентации: Hobbs & Shaw 2

Сите тие се појавија во низа ограничени настани каде играчите имаа можност да се тркаат во супермаркети како што се Veilside Nissan Fairlady Z, Toyota Supra Aerotop, Veilside Mazda RX-7, Nissan Skyline GT-R (R34 NISMO S-tune) и многу повеќе.

Настанот има скала од 75 трки која е поделена во пет фази. Ова ќе трае до октомври, а во нив ќе бидат опфатени и Хати Redemption и Hobbs Exchange. Овој настан нуди широк избор на нови автомобили, а конечно треба да одлучите дали сакате да се дружите со Хобс или Шоу.

CSR Racing 2 го започна најновиот настан во вкрстување со брзи и бесни презентации: Hobbs & Shaw 3

Последниот дел од кросоверот е предвиден да отвори специјален настан за Toyota Supra Aerotop, вклучувајќи предизвикувачка скала од 30 трки. Најновиот настан, всушност, ќе започне денес.

Ако сè уште не сте имале шанса да го пробате, CSR Racing 2 е за искуството да возите најбрзиот и најлуксузниот суперавтомобил за кој може да го сонуваат само повеќето од нас. Ова е крајната фантазија за loversубителите на автомобили и фанатиците на трчање, иако мислам дека игра е брза и доволно достапна за да ги освојат повеќето луѓе.

Исто така, помага да се работи за една од најпознатите визуелно импресивни игри на мобилен телефон. Всушност, толку е убаво што изложивме видео во кое се споредува со PS4 Driveclub од пред неколку години.

Затоа, застанете за момент на App Store или Google Play за да ја преземете CSR Racing 2 бесплатно.

Погледнете го нашиот дел за вести за да ги пронајдете најновите и најголемите игри.