CUBOT X20 Pro Clone iPhone 11 Pro За само 136 евра

CUBOT X20 Pro клон iPhone 11 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Клон iPhone 11 Pro: најдобар е CUBOT X20 Pro, достапен за нешто повеќе од 100 евра. Технички податоци, карактеристики и цена CUBOT X20 Pro

CUBOT X20 Pro клон iPhone 11 Pro

Претставено пред само неколку дена, iPhone 11 веќе има неверојатно сличен клон: CUBOT X20 Pro. Навистина, да бидам искрен, овој паметен телефон претставува а iPhone 11 Pro и Pro Max клон со оглед на бројот на камери на задниот дел, тежината и големината.

Неверојатно е што, и покрај тоа што iPhone 11 е претставен пред само неколку дена од Apple, CUBOT X20 Pro е подготвен да излезе на пазарот, заедно со оригиналните уреди.

Разликата, освен некои естетски детали и хардвер, лежи во цената: клон на паметни телефони чини 1/10 во однос на цената што бара, да се купи iPhone 11 Pro на Apple.

Секако, нема да понудат исти перформанси и квалитет кај материјалите, но Кубот секогаш нè навикнуваше на повеќе од добри уреди, кои се карактеризираат со одлична вредност за парите. Со оглед на екстремно ниската цена, би рекол дека уште еднаш Кубот успеа да направи еден од најдобрите клонови на iPhone 11 Pro, дури и ако да изразиме конечно мислење, ќе мора да го допреме и пробаме смартфонот.

Како и да е, ако барате и вие паметен телефон естетски сличен на новите iPhone 11 Pro и Pro Max, но вие не сте подготвени да потрошите над 1000 евра да го купат, мислам дека треба сериозно да го земете предвид ова CUBOT X20 Pro.

Чини нешто повеќе од 100 евра, монтира Android, тоа е скоро идентично со iPhone 11 Pro на Apple и ветува навистина добро.

Ајде да откриеме заедно цена, карактеристики и податоци за CUBOT X20 Pro.

IPhone 11 клон за 100 евра: еве го CUBOT X20 Pro

Како што споменавме погоре, CUBOT X20 Pro тоа е првиот паметен телефон Андроид што се обидува да емулира, барем во дизајнот на задната комора, iPhone 11 Pro.

На ниво на хардвер, ова е добро прикажан терминал 6,3 инчи и навистина мал и ненаметлив изрез на капе. Резолуцијата е ФулдД +.

Многу интересен бек, од каде наоѓаме 3 камери, соодветно од 12.0MP + 20.0MP + 8.0MP на задниот дел. Трикратната задна комора е опремена и со АИ, способна да препознае 15 различни сцени.

Во предниот дел наоѓаме еден 13.0MP селфи камера.

CUBOT X20 Pro Clone iPhone 11 Pro 3

Внатре во Cubot X20 Pro е ставен од процесор Helio P60 Octa Core, помогнато од добро 6 GB RAM меморија е Внатрешна меморија 128 GB, понатаму може да се прошири за уште 128 GB преку картички микроSD

На ниво на софтвер, тој е преместен Android 9.0, додека автономијата се потпира на огромно Батерија 4000mAh.

Секако Cubot X20 Pro е отклучен за светска употреба, совршено оптимизиран за италијанскиот пазар, со преведен оперативен систем, целосно функционални апликации и услуги на Google.

На ниво на сензори, присутен акцелерометар, сензор за близина, сензор за гравитација, лична идентификација, жироскоп и сензор за амбиентална светлина. Тој нуди два слотови за СИМ, точно две нано СИМ-картички, додека за навигација нуди GPS, Glonass, Beidou и Galileo. Bluetooth на одборот е 4,0.

CUBOT X20 Pro Clone iPhone 11 Pro 2

Со оглед на големината на дисплејот, тие не се изненадувачки 200 грама тежина на терминалот, со дарежливи димензии од 15,71 x 7,46 х 0,85 см. Како што реков, тежината и димензиите се многу слични на оние на iPhone 11 Pro и Pro Max.

Најдобар клон на iPhone 11 Pro?

Засега е тешко да се каже, бидејќи мора да го испробаме и да ја допреме со твојата рака.

Сепак, барем на хартија, овој CUBOT X20 Pro е секако кандидат за станување еден од најдобрите клонови на iPhone 11 Pro.

Willе видиме како кинеската конкуренција ќе реагира на овој прв ред на новиот паметен телефон „Епл“, сигурен сум дека многу други помалку или повеќе слични модели нема да пристигнат за неколку недели.

Колку чини CUBOT X20 Pro?

Како што се очекуваше на почетокот на статијата, CUBOT X20 Pro чини 1/10 во однос на смартфоните на Apple: нормално има цена од скоро 230 евра, но во моментот е така на понуда на молња од 136,65 евра.

Продавачот е супер сигурен Gearbest.

Купи CUBOT X20 Pro ПОНУДА

Боите што се достапни се црно, морско сино и розово злато.

Понудата важи додека траат резервите, така што доколку сте заинтересирани да ја купите ве советувам да побрзате, нема да остане во понуда долго.

Видео CUBOT X20 Pro

За да заклучиме, еве видео кое ги покажува одликите и функционалноста на CUBOT X20 Pro.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!