Dasolo.org, Dasolo.info и Dasolo.online стануваат Dasolo.co

Станете Dasolo.me: Нов домен

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Страницата Дасоло го менува доменот и станува Дасоло.ко. Dasolo.org, Dasolo.info и Dasolo.online се затворени, недостижни, „Измамничко место на повидок“? Да разјасниме!

Не можете да се поврзете на страницата Дасоло? Веб-страницата го смени својот домен и се претвори во Dasolo.co

Dasolo.org, Dasolo.info, Dasolo.online: еве ја новата адреса на Дасоло

Како што многумина од вас забележаа и ни испратија е-пошта, веќе неколку дена, порталот Дасоло (.org, .info, .online) покажува некои проблеми и многу корисници веќе не се во можност да се најават. Веб-страницата не се вчитува правилно.

Во други случаи, наместо тоа, кога корисниците се обидуваат да се поврзат со порталот, купете го Порака „Измамничка страница на повидок“ што предупредува на потенцијална опасност од локацијата.

Тоа е проблем со кој се соочив и во оваа статија ќе се обидам да ја разјаснам приказната.

Веб-страницата Дасоло, за кој е познато дека содржи материјал заштитен со авторски права (филмови, ТВ серии, програми, апликации и игри за различни платформи), е засенет во Италија за домените .org и .info.

Ова значи дека адресата Dasolo.org и Dasolo.info веќе не се достапни преку кој било интернет прелистувач освен ако не користите VPN. Но, тоа веќе го знаевме веќе некое време, бидејќи не е ново.

Што е VPN? Како работи? За што е?

Во минатото, веќе им посветувавме огромен простор на услугите VPN, па нема да продолжиме да објаснуваме што е VPN, како работи и за што се користи. Ако ви требаат вакви информации, препорачувам да прочитате една од нив овие статии поврзани со VPN услугите:

Да се ​​вратиме на разговорот за Дасоло

Како што веќе споменавме, страницата веќе не е достапна од Италија за домените .org и .info. Во овие два случаи, веројатно Guardia di Finanza (или слично) тие ја примија жалбата од некој што го виде нивниот заеднички материјал на Дасоло и, следствено, порталот е замаглена и блокирана за секој со италијанска ИП-адреса.

Како што веќе рековме, ако не користите VPN што ја менува вашата IP (и затоа ја фалсификува вашата географска позиција), затоа, нема да можете на кој било начин да пристапите до порталот Дасоло.

Што се однесува до доменот Дасоло.инфо наместо тоа, кога ќе се обидете да пристапите до порталот, се појавува порака за предупредување “Измамнички сајт на повидок”.

Пораката обично ве штити кога ќе пристапите до потенцијално опасно место, што може да ги украде вашите податоци или да содржи малвер или друг софтвер што може да му наштети на вашиот компјутер. Но, тоа не е случај.

Нема такви ризици врз Дасоло, но некој мора да ја пријавил страницата како „опасна“ за Google, која сега ја покажува пораката „Измамнички сајт на повидок“ до сите корисници кои се обидуваат да се поврзат на страницата. Убава пауза, која очигледно ги одзема корисниците кои не се запознаени со порталот.

Затоа, раководителите на страниците (како што често се случува во вакви случаи, бидејќи администратори и сервери на портали се наоѓаат во странство), се организирале да вратете се на интернет без блокови, проблеми, грешки или чудни предупредувачки пораки e ја сменија адресата на страницата.

Од оваа вечер, според тоа, Dasolo.org, Dasolo.info, Dasolo.online ќе биде достапно на Dasolo.co. Отсега можете повторно да пристапите на страницата Дасоло.co со внесување на адресата во лентата за пребарување на вашиот интернет прелистувач (тука нема директна врска).

Ако сте лојален корисник на Сам, затоа, зачувајте ја новата адреса како омилена, тоа ќе биде единствениот начин да се вратите за пристап до порталот. На овој начин ќе можете да пристапите до порталот без порака за грешка „Погрешно наоѓање на страница“.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!