DBPlanet не работи, што се случува? | Ажурирани

DBPlanet не работи

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

DBPlanet не се вчитува, DBPlanet не работи, невозможно е да се пристапи до DBPlanet: што се случува? Ајде да се обидеме да разбереме зошто е невозможно да се пристапи до DBPlanet

DBPlanet не оди, не се вчитува

Ажурирајте 1 СЕПТЕМВРИ 2019 година – Веб-страницата се врати на Интернет!

————–

Се обидуваме, колку што е можно, да осветлиме што се случува на страницата за преземање DBPlanet.

Веќе неколку часови познатата страница DBPlanet се чини дека не работи и е недостапен.

Обидувајќи се да пристапите до почетната страница на DBPlanet, ја среќавате сликата што ја наоѓате на почетокот на статијата.

Точно не знам што се случи со DBPlanet и која е причината зошто страницата не се вчитува, но, на прв поглед, Јас би рекол дека има проблеми со серверот.

Не ми се чини дека DBPlanet е блокиран или опседнат во Италија, затоа што пробав со VPN активен и го менував DNS и ситуацијата не се смени. Во случај на блокирање или замаглување, всушност, би требало да ја видам страницата без проблеми, што наместо тоа остана офлајн, така што ме тера да мислам дека тоа е точно серверски проблем.

Во моментов, сепак, не знаеме што се случило со DBPlanet и за што станува збор невозможно да се пристапи до страницата и почетната страница.

Ние ќе ја ажурираме статијата што е можно поскоро, со надеж дека ќе имаме добра вест.

Во меѓувреме, ако некој администратор на DBPlanet го прочита овој напис, официјалните коментари и информации се добредојдени.

Алтернативи на DBPlanet

За да го измамите чекањето, чекајќи да се врати DBPlanet на Интернет, ви препорачувам да ги прочитате написите што може да ви се искористат:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!