Death Stranding: Timefall е збирка музика која сè повеќе ја активира тајната на играта Којима

Death Stranding: Timefall adalah koleksi musik yang semakin memicu misteri permainan Kojima

Се приближува датумот на објавување на Death Stranding и сомнеж за неговата природа Тие прераснуваат во секоја нова информација што се открива. Сега знаеме дека играта нема да дојде сама.

8 ноември истото ќе биде и надвор Смртно зачувување: Време на паѓање (оригинална музика од Светот на смртта). Ова е албум што собира оригинални песни инспирирани од новиот наслов на Хидео Којима. Важно е да се разјасни тоа тоа не е саундтрак, или барем не изгледа така.

На ЧПП објавени од официјалната веб-страница на „Плејстејшн“, одговорени се прашањата дали албумот ќе вклучува музика од самата игра со следново:

Овој албум се состои од оригинална музика инспирирана од играта

Ајде, не. Веднаш откако ја разјаснија вистинската саундтракот исто така ќе бидат достапни на нивниот албум, иако во моментов тие не доставиле детали за тоа.

Мислам, тоа Смртно заглавување: Застој во времето Ова е во основа музички проект спроведен паралелно со играта, како еден вид трансмедија што го надополнува главното искуство. Според Нибелпризнати инсајдер индустрија, уметници како Лазер Утама, Калид и ПРЕДМЕТИ.

Всушност, како iosубопитност, вториот може да игра Смртта заглави минатиот месец и тие завршија импресиониран со тоа што го гледаат, па не е изненадувачки што се позајмија на овој специјален албум.

Краен рок Ова ќе дојде како подарок со колекционерско издание, специјално издание и Делукс дигитално издание Смртта заглави. Може да се купи и одделно.

Навистина сакам да знам како играта ги инспирира овие оригинални песни. Ремек-дело навистина ново Што се протега она што ќе го видиме во играта? Дали ќе разговарате за важни детали од вашиот свет, слични на она што го направи Јоко Таро со мјузиклот NieR: Automata? Лесно е само да се објави саундтракот и тоа е тоа, но покажува голема амбиција Што стои зад оваа игра

Дистрибуирај Death Stranding: Timefall е збирка музика која сè повеќе ја активира тајната на играта Којима