[DI NUOVO ONLINE] Веб-страницата Kodi е присутен: Веб-страницата не е пронајдена

[DI NUOVO ONLINE] Веб-страницата Kodi е присутен: Веб-страницата не е пронајдена

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Веб-страницата Kodi не работи, невозможно да се пристапува до страницата Kodi. Што се случува со порталот Kodi.tv? Kodi.tv е присутен и недостапен, ајде да видиме што се случува

Веб-страницата Kodi.tv не е пронајдена

——————

Ажурирајте 27 СЕПТЕМВРИ: страницата се врати на Интернет.

——————

Неочекувани и неочекувани проблеми за официјалната веб-страница на Коди, Kodi.tv.

Всушност, веќе неколку часа е невозможно да се пристапи кон официјалната веб-страница на Kodi. Обидувајќи се да го отворите порталот, оваа порака се појавува:

Веб-страницата Kodi е присутен

Меѓутоа, на Твитер, официјалната сметка на Коди го известува ова:

Нашата веб-страница е долу, до понатамошно известување. Еден од нашите спонзори @acquia одлучи да користиме премногу ресурси, па освен ако не платиме за посветен сервер, тие нема да го донесат преку Интернет. Надевајќи се на @getpantheon или друг домаќин на Друпал, сака да помогне!

Во суштина, серверите на Kodi трошеа премногу ресурси и менаџерот на серверот ги принуди администраторите на страницата да купат нови сервери, кои очигледно имаат високи трошоци. Додека администраторите на Kodi не купат нови и помоќни сервери, порталот Kodi.tv ќе остане офлајн.

Неверојатно, но така е.

Бидејќи Kodi е тотално бесплатна програма, јасно е дека им станува тешко на администраторите брзо да ја најдат сумата што ја бара хостингот за да купат нов сервер, поради што побарале донации преку нивниот профил на Твитер.

Имајќи предвид дека Kodi е програма што ја користат милиони луѓе ширум светот, искрено се надевам дека сите корисници на оваа апликација ќе донираат само 1-2 долари на програмерите за да им овозможат да купат нови и помоќни сервери.

Како можам да го инсталирам Kodi додека страницата е офлајн?

Веб-страницата Kodi е многу корисна за брзо преземање на сите верзии на Kodi за кој било оперативен систем.

Сè додека порталот е офлајн, сепак, мора да се свртите кон алтернативни извори за преземање на Kodi.

На пример, за Андроид Kodi се наоѓа во продавницата на Google Play.

За Виндоус, наместо тоа, може да се преземе од официјалната продавница на Microsoft.

За другите платформи, сепак, треба да почекате веб-страницата на Kodi да се врати на Интернет.

Алтернативно, можете да преземете Kodi за Windows, Android, Mac и Linux компјутери од ОВОЈ СИТЕ сè додека официјалниот не се врати во функција.

Ние ќе ја ажурираме статијата веднаш штом ќе имаме повеќе новости за тоа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!