[Download] Samsung Galaxy Note 10 & засилувач; Забелешка 10+ Позадини за акции

samsung galaxy note 10

Samsung ја лансираше новата марка Galaxy Note 10 за време на вториот Unpacked Event во 2019 година. Првиот Unpacked Event се врати во февруари, каде Samsung ги објави своите следни телефони на предводниците, Galaxy S10 и S10 Plus. S10 е првиот телефон на Samsung кој има Infinity O екран и различен дизајн од претходната генерација.

Дека Galaxy Note 10 е сличен на S10 на многу начини. Го има истиот изглед на Infinity O, но овој пат камерата е во средина наместо на десната страна. Има спецификација од топ линија и три фотоапарати на задниот дел.

Itе бидат потребни неколку недели пред Samsung Galaxy Note 10 да биде достапен во продавниците што ќе ги купат корисниците. Во меѓувреме, можете да преземете единствена позадина што ја објави популарниот производител на мраз „Ледениот универзум“ на неговата страница на Твитер. Позадината има резолуција од 1144 × 2048 пиксели. Ова е совршена слика за позадина за сите телефони со екрани со висока резолуција. Понатаму, ова работи на сооднос од 16: 9, 18: 9, 21: 9.

Позадини за Samsung Galaxy Note 10

Преземете позадина за акциите на Galaxy Note 10

Можете да преземете висококвалитетна верзија за позадина од линкот за преземање подолу. Преземете позадина, отворете ја на вашиот мобилен телефон и потчукнете “Постави како позадина”.

Samsung Galaxy Note 10 Службени спецификации

Samsung Galaxy Note 10 има 6,3 екран со 1080 x 2280 пиксели резолуција, Exynos 9825 / Snapdragon 855 чипсет со Mali-G76 / Adreno 640 GPU, 8 GB RAM, 256 GB внатрешно складирање, 12 MP камера со широк агол, 12 MP камера телефото, 16 MP ултра широк фотоапарат, 10 MP единечна предна камера и 3500 mAh не-отстранлива батерија.

Дека Galaxy Note 10+ има поголем 6,8 поголем екран со резолуција од 1440 x 3040 пиксели, чипсет Exynos 9825 / Snapdragon 855, 12 GB RAM, 256 или 512 GB внатрешно складирање и поголема 4300 mAh батерија.

Двете Note 10 и Note 10 Plus доаѓаат со Android 9.0 Pie надвор од кутијата со One UI погоре. Со оглед на тоа колку е голем екранот на овие два уреди, One UI ќе ја олесни употребата на едната рака.