Dragon Quest of Stars е достапен за преземање еден ден рано, но сè уште не можете да го пуштите (Ажурирање: Излезете сега)

Dragon Quest of the Stars tersedia untuk diunduh sehari lebih awal, tetapi Anda belum dapat memainkannya (Perbarui: Keluar sekarang)

Square Enix откри ова утро дека мобилниот телефон RPG Dragon Quest of the Stars е официјално достапен на Интернет-страницата на Google Play Store за претходно преземање. За последен пат слушнавме за Dragon Quest of the Stars во јануари кога Сквер објави дека титулата е достапна за предрегистрација и дека официјално ќе биде објавена на 25 февруари. Па, очигледно денес не е 25-та, но навистина можете да го инсталирате Dragon Quest of the Stars еден ден рано, ако сакате да се подготвите за утрешното објавување.

Киноматската трејлер погоре воопшто не нуди увид во она што се очекува од Dragon Quest of the Stars, што е вообичаена тактика што ја користи дев Шади, така што заинтересираните страни мора да ја инсталираат играта за да видат што има да понуди. Ова е исто така тактика што Square Enix често ја користи за своите мобилни изданија што може да се играат бесплатно, иако е јасен знак дека вистинската игра со титули не е соодветна за прикажување.

За среќа, Dragon Quest of the Stars не е нова игра (всушност четири години, затоа титулата изгледа многу стара), барем не во Јапонија, и така веќе знаеме што да очекуваме од таа титула, механички. Во суштина, ова е обичен RPG кој нуди пресвртни битки, каде што обично треба да го одредите времето за напад за да градите импулс, сето тоа благодарение на системот Battle Measurer на играта. За жал, насловот вклучува и услуга за претплата, што е малку тешко да се проголта кога сметате дека ова е четиригодишна игра. За жал, сè уште не ја знаеме цената на услугите за претплата на Стар Пас на Западот, бидејќи не постои начин да се игра. Како што сугерира името, знаеме дека тоа е слободен наслов кој содржи набавки во апликација кои се движат до 79,99 $ по ставка, така што се очекува тешка заработка, дури и ако не сте подложени на Star Pass.

Dragon Quest of the Stars е достапен за преземање еден ден рано, но не можете да го репродуцирате (Ажурирање: Излезете сега) 1

Dragon Quest of Stars е достапен за преземање еден ден рано, но не можете да го репродуцирате (Ажурирање: Излезете сега) 2 Dragon Quest of Stars е достапен за преземање еден ден рано, но не можете да го репродуцирате (Ажурирање: Излезете сега) 3 Dragon Quest of Stars е достапен за преземање еден ден рано, но не можете да го репродуцирате (Ажурирање: Излезете сега) 4

Значи, таму го имате, Dragon Quest of the Stars е официјално достапен за преземање на Интернет продавницата на Google Play, а серверот ќе се емитува утре. Значи, ако сакате да скокнете во втората точка, мобилниот RPG е достапен за играње на Запад, тогаш ве молиме вчитајте ја преднасловот преку виџетот Play Store поврзан на дното на страницата.

Змеј Потрагата по вездите конечно може да се игра

Dragon Quest of the Stars е достапен за преземање еден ден рано, но не можете да го репродуцирате (Ажурирање: Излезете сега) 5

Како што се очекуваше, серверот за „Dragon Quest of the Stars“ е сè уште активен утрово, што значи дека сите конечно можат да скокаат до најновиот мобилен RPG без плоштад што е бесплатно да се игра. Досега забележав дека перформансите не се добри, иако се чини малку мазна откако ќе излезете од присилниот туторијал. Во суштина, ова е континуирана игра на Гача, па очекувајте повеќе валути, згрчени патеки за надградба, автоматско војување, кутии за грабежи, тони набавки во апликација и секако, месечни претплати што се заклучуваат во леснотијата на користење на функциите зад paywall . Подлец, има дури и брзо копче напред за да може луѓето лесно да мелат.

Претпоставувам дека ако уживате во играта Гача, или само ја сакате серијата Dragon Quest, можеби ќе се забавувате да ја истражувате оваа титула, иако е јасно дека играта има тежок почеток денес, што е секако нешто за паметење.

Бонуси и настани во игра на платформите за iOS и Android

За повеќе информации и средства, кликнете овде »

ЛОС АНGEЕЛЕС (25 февруари 2020 година) – SQUARE ENIX® денес објави дека популарната мобилна авантура RPG, ДРАГОНСКО ПРАШАЕ НА STвездите, сега достапно на глобално ниво на App Store® и Google Play. Со јапонско издание кое надминува 20 милиони преземања, SQUARE ENIX сега ги поканува новите пристигнувања ширум светот да се качат на меѓугалактичко патување за да го спречат уништувањето на целата планета и светот.

За време на нивните авантури во овој мобилен RPG, играчите ќе истражуваат планета и ќе се борат со чудовишта преку интересни битки засновани, соло или со пријатели. Ликовите прикажани во оваа игра се засноваат на шармантната QUEST DRAGON стил. Главните карактеристики на оваа игра вклучуваат:

  • Мултиплеер режим со најмногу четири играчи – Авантура со играчи од целиот свет и започнете да пребарувате заедно.
  • Стратешки битка систем заснован на кривина – Користете моќни магии и вештини за активирање на комбинации и промена на борбени бранови.
  • Прилагодување на карактер – Создадете уникатни ликови, дизајнирани од светски познатиот уметник Акира Торијама (ДРАГОН ПРАШАА серија, CHRONO TRIGGER®, DRAGON BALL) и додатоци со најразлични стилови и материјали за коса. Играчите исто така можат да ги променат своите повици со продолжување на играта за понатамошно прилагодување на нивниот карактер.
  • Интуитивни контроли на допир – Истражете ја планетата со контроли оптимизирани за мобилни уреди.
  • Забавни марки – Користете марки илустрирани од популарниот уметник Канаеи за да комуницирате со вашите пријатели и да се изразите.

Од денес, на играчите кои ја преземаат играта ќе им бидат понудени награди и кампањи во игра за да го прослават глобалното започнување:

  • Бесплатни лотарија – Први резултати на лотарија за секој играч од опцијата 10-Лаки градите да добие ретко оружје и бесплатна опрема.
  • Презентирана презентација на глобалното претставување – Посебно пребарување за прославување на глобалното лансирање ќе биде достапно за играчите да го комплетираат и да добијат награди од него.
  • Лансирање на Глобалниот бонус за најавување – Играчите ќе добијат вредни предмети во играта, само со внесување на секој ден.
  • Глобално лансирање на мапи со богатства – Играчите можат да добијат вредни награди со пополнување задачи на Глобалната мапа за богатство на лансирање.
  • EXP бонуси во потраги од приказни и под-потраги – За ограничено време, играчите ќе добијат двојно EXP преку пребарување на приказни и под-пребарување.

Глобален ексклузивен пакет за почетници е исто така достапен за купување, кој вклучува корисни предмети и опрема како додаток на вредни предмети во играта. Новите играчи исто така можат да ја искористат предноста на продажба на скапоцени камења за ограничено време.

Глобална верзија ДРАГОНСКО ПРАШАЕ НА STвездите развиена и управувана од KOEI TECMO GAMES CO, LTD. и KOEI TECMO SINGAPORE Pte. ООД

ДРАГОНСКО ПРАШАЕ НА STвездите сега е достапна како бесплатна апликација за игра (со набавки во апликација) преку App Store и на Google Play.

Поврзани врски:
Официјална веб-страница: https://www.dragonquest.com/ofthestars
Фејсбук: https://www.facebook.com/DQS.SQEX/
Инстаграм: https://www.instagram.com/hoshinodragonquest/
#DragonQuestOfTheStars #DQS #DragonQuest

За ДРАГОНСКОТО ПРАШАЕ НА STвездите
Во ДРАГОНСКО ПРАШАЕ НА STвездите, играчот започнува меѓугалактичко патување за да спречи уништување на целата планета и светот. Играчите можат да создадат свои сопствени ликови, прикажувајќи уметнички дела и дизајни од познатата уметничка манга Акира Торијама. Учествувајте во повеќе-плеерски режим со уште три други играчи или започнете соло-авантура со режим. Играчите ќе се борат против класичните чудовишта од серијалот DRAGON QUEST со употреба на контроли на допир за стратешко искористување на вештините. Силните напади на напади се овозможуваат преку стратешко управување со мерачи на вештини.

За плоштадот Еникс, Inc.

Square Enix, Inc. развива, објавува, дистрибуира и лиценци SQUARE ENIX®, EIDOS® и TAITO® брендирани содржини за забава низ цела Америка, како дел од групата компании Square Enix. Square Enix, Inc. поврзани со глобална мрежа на водечки студиски развојни развој како што се Crystal Dynamics® и Eidos Montréal. Група на компании Square Enix нуди портфолио на вредна интелектуална сопственост, вклучувајќи: FINAL FANTASY®, кој има продадено повеќе од 147 милиони единици ширум светот; DRAGON QUEST®, кој има продадено повеќе од 78 милиони единици ширум светот; TOMB RAIDER®, кој има продадено повеќе од 74 милиони единици ширум светот; и легендарниот SPACE INVADERS®. Square Enix, Inc. е целосно подружница на Square Enix Holdings Co., Ltd. со седиште во САД

Повеќе информации за Square Enix, Inc. може да се најде на https://square-enix-games.com.

ДРАГОНСКО ПРАШАЕ НА STвездите

ДРАГОНСКО ПРАШАЕ НА STвездите