Dropbox препорачува ресетирање на лозинките сменети пред 2012 година

http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2012/11/650x322xchange-dropbox-password.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+ md.ic.13kPrZTjzR.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Dropbox препорачува ресетирање на лозинките сменети пред 2012 година

Со е-пошта испратена до сите свои корисници, Дроксбокс советуваше да ја ресетирате лозинката ако не се ажурира пред средината на 2012 година.

Како претпазливост Dropbox во овие часови испраќа е-пошта до сите свои контакти за да побара промена на лозинката ако тоа не е променето од средината на 2012 година. Дефинитивно потег за обезбедување на своите корисници дури и по кражбите со лозинка откриени пред неколку месеци.

Како да ја смените лозинката на Dropbox ако сте ја заборавиле

  1. Одете на страницата за ажурирање на лозинката на dropbox.com.
  2. Ве молиме внесете ја вашата адреса за е-пошта.
  3. Кликнете на врската во примената е-пошта.

Која безбедна лозинка да изберете?

Значи, ако сте ја добиле следната е-пошта, наш совет е да ја ресетирате лозинката што е можно поскоро и да ја поставите со највисоки критериуми, како број, голема буква, буква со мали букви, посебен карактер како $,% или друго.

еве го текст за е-пошта.

Willе ве контактираме за да ве информираме дека, ако не сте ја ажурирале вашата лозинка од средината на 2012 година, ќе биде побарано да го сторите тоа следниот пат кога ќе се најавите во Dropbox. Ова е само мерка на претпазливост и се извинуваме за непријатностите.

За повеќе информации во врска со причините што нè поттикнаа да ја преземеме оваа мерка на претпазливост, посетете ја страницата на Центарот за помош. Ако имате какви било прашања, не двоумете се да не контактирате на лозинката за ресетирање-помош @ капки.com

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!