EMUI 10 со Android Q: кога излегува ажурирањето и на кои телефони?

EMUI 10 со Android Q

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Кога EMUI 10 ќе биде објавен со Android Q? Еве ги паметните телефони кои ќе се ажурираат во ЕМУИ 10 со Android Q и кога ќе се објави ажурирањето

EMUI 10 со Android Q

Имаш еден Смартфон Huawei или HONOR? Дали сте iousубопитни да знаете кога ќе биде објавен ажурирањето EMUI 10 со Android Q на вашиот паметен телефон?

Вие сте на вистинското место!

Сепак немаме точни датуми на објавување на ЕМУИ 10 со Android Q на телефони HONOR и Huawei, но, имаме индикативна постава која ни овозможува да добиеме идеја за времето на објавување на ова интересно ажурирање на оперативниот систем.

Значи, без да губиме време, да видиме кога ЕМУИ 10 со Android Q треба да пристигне на телефоните на компанијата.

Кога EMUI 10 излегува со Android Q?

Не е ни чудо ако тоа ќе биде серија Huawei P30 првото што доби ново ажурирање на бета база на ЕМУИ 10. Во овој случај објавувањето е закажано за 8-ми септември.

На крајот на септември ажурирањето ќе излезе Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X и Mate 20 RS Porsche Design и во истиот период HONOR 20, HONOR 20 Pro, HONOR V20 и HONOR Magic 2 ќе ја добие бета верзијата на Magic UI 3.0, очигледно засновано на Android Q. Во следните месеци MagicUO 3.0 ќе пристигне и на други уреди, втој ќе биде комунициран во наредните недели.

Накратко, доколку компанијата ги почитува досега утврдените времиња, до крајот на септември треба да се ажурираат сите паметни телефони од највисок опсег од HONOR и Huawei EMUI 10 со Android Q.

Huawei конечно се огласи кои паметни телефони ќе ја добијат новата верзија на ЕМУИ во текот на следните неколку месеци:

 • Huawei P30 Pro
 • Huawei P30
 • Huawei Mate 20
 • Huawei Mate 20 Pro
 • PORSCHE DESIGN Huawei Mate 20 RS
 • Huawei P30 лајт
 • Huawei P паметна 2019 година
 • Huawei P паметни + 2019 година
 • Huawei P паметен Z
 • Huawei Mate 20 X
 • Huawei Mate 20 X (5G)
 • Huawei P20 Pro
 • Huawei P20
 • Huawei Mate X
 • Huawei Mate 10 Pro
 • PORSCHE DESIGN Huawei Mate 10
 • Huawei Mate 10
 • Huawei Mate 20 Lite

EMUI 10 вести со Android Q

Новитетите на ова ажурирање се неколку: покрај употребата на нова и понова верзија на Android Q, наоѓаме некои корисни одлики, како што е нова галерија со апликации, режимот на темни системи и апликацијата Digital Wellness, како и подобрувања во флуидноста и перформансите.

Beе има нови можности за прилагодување, на модели со OLED екран, за функцијата Always On Display, со различни теми и обоени икони.

Новиот интерфејс очигледно ќе биде побрз и измазнет, ​​со нова техника за компилација на апликации што ја намалува зафатеноста на меморијата во паметниот телефон

Еве видео во кое се прикажани вестите:

Исто така, треба да се забележи дека Huawei се определи за одредена боја, наречена EMUI Blue, што ќе ги потенцира елементите на текстот, дозволувајќи му на корисникот да ги препознае деталите.

Тоа е сè за момент. Во наредните денови ќе знаеме повеќе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!