Evil King Media не работи аудио: како да се реши?

Злото Кинг Медија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Не можете да слушате аудио на Evil King Media? Додека користите Evil King Media не можете да го слушнете аудио? Еве како да го надминете проблемот со аудио што не работи

Звукот на Evil King Media не работи

Да се ​​вратиме на разговор Evil King Media, најдобрата програма за Android IPTV.

Денес особено ќе видиме како да решиме грешка со која се соочиле многу корисници со Evil King Media: недостаток на звук и звук при репродукција на видео клипови.

Ако исто така преземавте и инсталирате Evil King Media на вашиот паметен телефон или таблет Андроид, но секогаш и тогаш имате проблеми со аудио и не слушате ништо додека играте видеа, подолу ќе видиме како да се обидеме да го решиме проблемот.

Возењето е многу едноставно, брзо и на располагање на секого. Не можам да гарантирам дека ќе работи, но во 99% од случаите сум сигурен дека проблемот ќе биде решен.

Доста со џагор, да почнеме!

Не слушам аудио на Evil King Media

Без да губат време, ајде веднаш да видиме што можете да направите вратете се за да го слушнете звукот на видеото што се прикажува.

Прво на сите, дури и ако може да изгледа очигледно, не заборавајте откако ја вклучивте јачината на звукот на паметниот телефон а особено програмата што ја користите за репродукција на видео потоци. Понекогаш може да се случи обемот на паметниот телефон да е максимум, но тој на програмата што ги репродуцира видеата на Evil King Media е минимум: ова очигледно подразбира невозможност за слушање на аудио додека користите Evil King Media.

Ако веќе ги имате сите количини најмногу но продолжете да не чувствувајте ништо додека користите Evil King Media, Предлагам да ги пробате овие решенија:

  • затвори и повторно отвори Evil King Media (понекогаш едноставно рестартирање ги поправа проблемите)
  • исчистете го кешот на програмата со одење до поставки за Android / Апликации / EvilKingMedia ⇒ Меморија / Избриши податоци / Кеш

Со овие две решенија проблемот треба да се реши д аудио треба да се врати на Evil King Media. Дали можете да го потврдите тоа?

Ако постојниот аудио проблем опстојува, тогаш ви препорачувам да сменете ја IPTV-листата што ја користите: се потоци што доаѓаат од бесплатни и споделени извори, може да се случи тој поток на видео да е без аудио.

Заклучоци

Заклучивме со овој нов водич за „Евил Кинг Медија“.

Се надевам дека ви помогнав да го решите проблемот. Ви посакувам добар вид!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!