Evil King Media не работи. Еве што се случува

 Evil King Media не работи. Еве што се случува

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Evil King Media, спектакуларната апликација за Android, е под напад и во моментот и официјалната веб-страница, серверот и делумно апликацијата се офлајн. Еве што се случува

Evil King Media не работи денес. Еве што се случува и можеби ЕКМ се затвора

Ажурирајте 7 МАЈ 2019

Evil King Media е под нападвеќе неколку дена страдаат веб-страницата, серверот, па дури и апликацијата Андроид повтори DDoS напади од страна на некои хакери што ставија го исклучувам целиот свет ЕКМ скоро дефинитивно.

Таму вестите доаѓаат по глас на истите менаџери на групата Телеграма, најавувајќи дека поминаа дводневни тешки напади кои ја поставија веб-страницата во офлајн, со што ефикасно ја прават недостижна.

Во моментот веб-страницата evilkingmedia.com е недостижно и сервер на supermyspace.xyz исто така е вон ред. Значи, во моментот веб-страниците и серверите се присутни, но барем апликацијата EKM е целосно вратена на нејзиното 100% функционирање.

Ние ќе ве ажурираме веднаш штом ќе имаме вести директно во оваа статија.

Дали се затвора злото Медиа?

СЕ менаџери апликацијата го објавија тоа тие ќе го затворат проектот како веб-страница и како апликација за Android ако нападите продолжат. затоа Злобниот крал медиа се затвора засекогаш ако нешто не се промени во наредните неколку дена. ЕКМ се затвора еден од бесплатните проекти да се види многу содржина на стриминг бесплатно.

Што е тоа „Злобниот крал медиа“?

Тоа е достапна апликација само за Android бесплатно што ви овозможува да погледнете сè што сакате во стриминг бесплатно. Сè, апсолутно сè. Што и да сакате да гледате бесплатно во стриминг, со Evil King Media можете да го сторите тоа со неколку едноставни кликања.

Она што можете да го видите на Evil King Media

 • Дигитална копнена телевизија
 • Земјишна сателитска телевизија
 • IPTV листи и работи
 • Целиот спорт (фудбал, Формула 1, Мото ГП, ДАЗН …)
 • Сите филмови, нови и стари, дури и оние што штотуку излегоа во кино
 • Сите ТВ серии, нови и стари, дури и оние достапни само на Нетфликс и на сателитска телевизија
 • Цртани филмови
 • Дел EPG и Упатство Погледнете го ТВ-упатството
 • Дел МУЗИКА Слушајте и преземете MP3-датотеки или едноставно користете ги списоците со музика и радио канали
 • Дел Картони Многу цртани филмови и во списоците m3u и со стружење
 • Дел ВРЕМЕ Временската прогноза секогаш при рака
 • Дел ВИДЕО ПРОДАВНИЦА Каде да ги видите документарците на италијански јазик и со преводи и многу видео курсеви
 • Дел ЕБОК Врската на Google Drive, полн со италијански книги, за да ги преземете и прочитате бесплатно

Каде да ја преземете Android Evil King Media APK Android

Evil King Media не е достапен во продавницата со Android Play и затоа да ја преземете датотеката АПК на Evil King Media можете да отидете директно на официјалната веб-страница:

Лозинка на Злото Кинг Медиа

Ако кога ќе пробате користете Evil King Media ве прашаат лозинки за да пристапите до одредени делови од програмата, кликнете ОВДЕ за да ги видите ажурираните. Не можеме да ги копираме / залепиме затоа што тие често се менуваат и нема да се ажурираат.

Evil King Media: Официјални контакти

Во моментот, само телеграмските групи можат да се достигнат со кликнување на следниве адреси додека веб-страницата е целосно присутна.

ЗАБЕЛЕШКА: YourLifeUpdated не разви Evil King Media и нема никаков контакт со развивачите на програмата. Ова е само новости на Evil King Media за апликација која е слободно достапна на Интернет.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!