[Exclusive] Спецификации на OPPO Reno A и Render Rak

MySmartPrice News

Минатата недела, ексклузивно ги објавивме спецификациите на три уреди во серија Reno 2 вклучувајќи Reno 2Z и Reno 2F, кои беа лансирани на 29 август. Но, има и повеќе. OPPO наскоро ќе дебитира со слушалката во серија „Рено А“ за која денес имаме повеќе информации од прва рака. OPPO се обидува да ги консолидира сите свои портфолија и серијата Рено А ​​се чини дека е дел од ремонт.

[Exclusive]  Спецификации на OPPO Reno A и Render Render 1

Добивме рендерирање од Рено А ​​и се чини дека има многу OPPO среднобојници сега како OPPO A5s и A9. OPPO Reno A има сјаен дизајн и двојна задна камера, но читателот на отпечатоци не чини. Ова исто така може да значи дека AMOLED екраните и биометриските сензори се закопани под екранот. На предната страна има сега вообичаено ниво на капки вода и прилично голема брада на дното. Во однос на спецификациите, Рено А ​​веројатно ќе го одржи Snapdragon 710 SoC слично на она што е објавено од Reno 2Z. Димензиите на мобилниот телефон се 158,4 × 75,4 × 7,8 mm што се преведува на 6,5 инчен екран грубо, а слушалката тежи 169g. Според Ишан Агарвал кој е извор, овој екран е Full-HD + и се напојува со батерија од 3.600mAh. За сега, ние знаеме само две варијанти, 6 GB RAM + 64 GB / 128GB.

Двојната задна камера се состои од 16MP главен сензор со отвор f / 1.8 и сензор за длабочина од 2 MP, додека предниот има 25MP селфи стрелец со отвор f / 2.4.

Рено А ​​ќе биде достапен во сина и црна боја, иако сè уште не знаеме за датумот на започнување. Меѓутоа, бидејќи ОПОО инсистира на лансирање половина дузина телефони пред Дивали, очекуваме нешто официјално за Рено А ​​во наредните недели.