EZMusic: Брзо преземете Deezer, Spotify, Evil King и повеќе за Android

EZMusic Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Со EZMusic можете лесно да ги преземете испуканите Spotify за Android, Deezer Premium Free, Evil King Media и YTMusic во формат АПК директно на телефонот

EZMusic Android

—————–

Ажурирајте Март 2020 година

ChangeLog – 2.2.2

* Отстранети Прочитајте ја дозволата на телефонот

* Отстранета дозвола за локација на GPS

* Поправете грешки

—————–

Дали имате паметен телефон со Android? Мора да брзате да ја преземете апликацијата EZMusic, тоа е SPECTACULAR!

Што е EZMusic?

ЕЗМузиќ тоа е ново и оригинално апликација за Android создадени за да дадат можност за бесплатно преземање на најдобрите умерени апликации посветен на музиката, но не само.

Со EZMusic можете да ги преземете следниве програми бесплатно директно на вашиот паметен телефон Андроид:

  • Spotify испукана (бесплатна премиум верзија за Android)
  • Деизер испукана (бесплатна премиум верзија за Android)
  • YTMusic (за да преземете аудио, видео, MP3 и песни од YouTube на Android) + MicroG (апликација која ви овозможува да се најавите со вашите податоци на YouTube во апликацијата YTMusic)
  • Злото Кинг Медија (апликацијата да гледа сè, бесплатно проследување на Android, игри, филмови, ТВ серии, спортски настани, дигитална ТВ, сателитска ТВ ..)

Овие се фантастични апликации кои во основа ви овозможуваат ги имате скоро сите одлики на Премиум (платени) понудени од Spotify, Deezer и YouTube, но целосно бесплатно на вашиот Android.

Секако, тоа го знам можете да ги преземете овие апликации во формат АПК од која било друга веб-страница надворешни (ние исто така имаме посветени водичи за секоја од овие апликации на нашата страница), но предноста што ја нуди EZMusic е што ви овозможува да ги преземете овие програми во неколку кликања, без регистрација, без рекламирање и директно на вашиот паметен телефон, за да можете да ги инсталирате во блиц.

Затоа е апликација која делува како „колектор“ на најдобрите програми што не можат да пропуштаат на вашиот Android.

Покрај музичките апликации, со EZMusic можете лесно да ја преземете и Evil King Media: многу корисници ми пишуваа во последно време затоа што имаат потешкотии да ја преземат оваа апликација, но благодарение на EZMusic преземањето ќе биде исклучително едноставно и брзо.

Сега, кога видовме што нуди EZMusic, ајде да видиме како да ја преземете, инсталирате и користите апликацијата на Android.

Каде да ја преземете EZMusic?

Директно од официјалната група Телеграма, која ја наоѓате овде:

https://t.me/ezmusicofficial

или од официјалната веб-страница

https://www.ezmusic.app/?lang=it

Секогаш ќе ја најдете најновата ажурирана верзија на апликацијата за преземање бесплатно.

Како да се користи EZMusic?

Апликацијата е од една употреба навистина многу непосредно:

  • преземете го EZMusic и инсталирајте го на вашиот Android
  • го започнувате
  • од главниот екран, изберете ја програмата што сакате да ја преземете на вашиот Android со кликнување на копчето DOWNLOAD
  • кога ќе заврши преземањето, инсталирајте ја апликацијата од ваш интерес на Android

Неколку и едноставни чекори за да ги имате најдобрите апликации секогаш достапни за вас на Android.

Што чекаш? Стартувај сега за да ја преземете и пробате EZMusic.

Сомнежи или прашања?

Остави коментар на крајот на статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!