FastestVPN преглед: која е испробаната вистина?

FastestVPN преглед: која е испробаната вистина?

FastestVPN преглед Која е испробаната вистина?

5 (100%) 1 глас)

Виртуелни приватни мрежи или VPN Тие први беа развиени во 1996 година. VPN работат со маскирање на вашата јавна мрежа со приватна мрежа. Оваа приватна мрежа е заштитена со криптирање, безбедносни протоколи, заштитни идови и многу други безбедносни карактеристики. Од таа причина, можете да пристапите до страници и информации, што исто така не се достапни во вашата земја, а убавината на користењето на VPN е дека е 100% сигурна.

FastestVPN преглед: која е испробаната вистина? еден

Денешните провајдери на VPN, исто така, успеаја да најдат начин да се сокријат од владите. Кога започнувате бизнис во земја во која нема закони за приватност / податоци. Овие VPN можат да гарантираат политика за логирање на податоци за сите нивни корисници, без оглед каде се наоѓаат.

НајбрзиотVPN

Побрзо VPN Формирана е во 2017 година и работи на ист начин како и секој друг оператор на VPN. Сепак, она што го прави FastestVPN толку посебен е неговиот фокус на брзината. Откако го испробавме и тестиравме вашиот производ, искрено можеме да кажеме дека вашата услуга не разочара. Нивните сервери, исто така, бележат извонреден наод од 99,99%. Покрај тоа, нивната услуга не е фокусирана само на брзината, туку и на безбедноста и задоволството на клиентите. Нејзиното последно претставување е џебниот Wi-Fi рутер, кој е опремен со сите свои безбедносни карактеристики.

Понатаму, нивната услуга е формирана на Кајманските острови, што значи политика на нула за снимање на податоци. Ова е исклучително важна политика што треба да се има предвид, бидејќи целата идеја зад VPN е да останете анонимни, дури и ако тоа е од самиот провајдер.

Карактеристики

FastestVPN има многу карактеристики. За подетално да ги видите сите негови карактеристики, можете да ја проверите нејзината веб-страница.

Еве краток список на карактеристики што ги добивате со FastestVPN:

 • Повеќе од 150 сервери ширум светот
 • P2P оптимизирани сервери
 • Заштита против малвер
 • Заштитен ид на НАТ
 • Блокатор на реклами
 • 7 еднодневна гаранција за враќање на парите
 • Интернет убиечки прекинувач
 • 256-битна шифрирање на AES (воено одделение)
 • Безбедност на Wi-Fi
 • Разговор во живо
 • Вашиот неодамна воведен рутер со големина на џеб, исто така, е опремен со сите овие карактеристики.

  Како да инсталирате FastestVPN и да го користите на вашиот компјутер?

  Преземањето на FastestVPN не е тешко, еве начин да го инсталирате FastestVPN за свој личен компјутер;

  Чекор 1: Зачленете се на FastestVPN со избирање на план за претплата за купи VPN

  Чекор 2: Откако ќе изберете план за претплата, ќе бидете пренасочени кон опциите за плаќање, изберете соодветна опција за вас.

  Чекор 3: Откако ќе се потврди плаќањето, ќе добиете линк за преземање на конфигурацијата FastestVPN за вашата работна површина.

  Чекор 4: Отворете ја врската за да го започнете волшебникот за инсталација> Следете ги чекорите на екранот> Чекајте неколку моменти и кликнете на Заврши.

  Забава

  Без разлика дали сакате да ги преземете омилените торенти на Интернет или да пренесувате содржини од страници што вообичаено се географски ограничени, користењето FastestVPN е можеби вашата најдобра опција. Особено, FastestVPN ги оптимизираше серверите peer-to-peer со неограничен опсег на опсег на опсегот и неограничено префрлување на серверите.

  Овие карактеристики во суштина значат дека можете да ја гледате / преземате целата ваша омилена содржина без да достигнете ограничување на ширина на опсег.

  Што е толку супер за FastestVPN?

  Во 2019 година, FastestVPN, исто така, се појави на интернет-страницата на Forbes како еден од најдобрите буџетски VPN, а со воведувањето на својот најнов посветен Wi-Fi рутер, не можете да тргнете наопаку на FastestVPN.

  Она што го прави FastestVPN навистина посебен е неговиот фокус на пристапност и нула компромиси за задоволството на клиентите. Бројни VPN на денешниот пазар се обидуваат да ги стеснат аглите тврдејќи дека имаат одредени карактеристики кога всушност не ги прават. Со FastestVPN ова не чини да биде случај. Со едноставен кориснички интерфејс и разноврсна услуга на клиентите, FastestVPN не измами никого со својата услуга.

  Цени

  Најголемата фасцинација на FastestVPN е како тие успеаја да ги задржат своите цени толку ниски додека управуваат со широк спектар на карактеристики. Од она што го собираме, не сите ваши пакети навистина ви помагаат да заштедите дел од вашите пари. Доколку сакате да извлечете максимум од вашата услуга, препорачуваме да се претплатите на вашиот годишен и животен 3-план, што може да ви заштеди до 95%. Еве целосен список на пакети понудени од FastestVPN за детали на кои може да се повикате на неговата веб-страница.

  1) план за живот 20 $2) 3 Годишен план 39,95 $3) 1 Годишен план 29,95 $4) план за еден месец 10 $

  Припадници

  FastestVPN има исклучително лесен зачленување придружна програма. Процесот е буквално само 3 чекори;

  1) Пријавете се2) промовирање3) Прими исплата

  Филијалата на FastestVPN може да заработи до 100% провизија за секој клиент што се однесува на FastestVPN. Можете да дознаете повеќе за овој процес со одење на нивната веб-страница. На секоја придружна компанија ќе им се даде своја единствена врска, која ќе биде промовирана на своите различни форуми на Интернет или платформите за социјални медиуми.

  Завиткајте

  FastestVPN во никој случај не е совршен оператор за VPN, и многумина исто така може да претпостават дека се малку претенциозни во тоа што се нарекуваат себеси најбрз VPN. Сепак, откако го испробавме и тестиравме вашиот производ, искрено можеме да заклучиме дека тие не разочаруваат. Нивната услуга можеби не е најбрза во светот, но е доволно брза за да ги задржат своите имиња горд. Според наше мислење, препорачуваме на FastestVPN доколку барате сигурна, сигурна и ефтина безбедност за вашите активности преку Интернет.

  Мора да прочитате: Techforpc препорача VPN алатки за компјутери и мобилни уреди