Fastweb веќе патува на 500 Gbps

Fastweb 500 Gbps

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Влакното е побрзо од кога било со Fastweb и веќе се спроведени прелиминарни тестови помеѓу Милан и Торино, и со успех, за брзина до 500 Gbps

Интернетот на Fastweb е многу брз. Тест за 500 Gbps

Помеѓу Торино и Милан, Фотвеб ја тестираше супер брзата мрежа со охрабрувачки резултати со поставување на записот за пренос на долги растојанија еднаква на брзината на прелистување на 500 гигабити во секунда на мрежната инфраструктура во оптички влакна Сопственост.

Италијанската компанија постигна не само неверојатна брзина на пренос, туку и со една ниска латентности што ќе му овозможи на италијанскиот гигант да ја обедини архитектурата во иднина постојано побрзи брзини на своите клиенти, без да се направат големи инвестиции на тековната инфраструктура. Таму грбна се состои од архитектура оптичка транспортна мулти-должина на 7300, на платформата за универзално префрлување mTera и технологија Infroera’s Groove 600G.

‘Рбетот што се тестира е во состојба да опфати 650 преносни јазли што водат до зафаќање на голема површина со брзина од 400G, 500G и 600G со вкупен капацитет од24 терабити во секунда.

Еве ги изјавите на Андреа Лазања, Главен директор за технологија на Fastweb:

Способноста да им обезбедиме на нашите клиенти иновативни, сигурни и високо квалитетни решенија е во ДНК на Fastweb. Бидејќи пазарот за услуги со високи перформанси за долги растојанија продолжува да расте со сè поголемо темпо, потребен е скалабилен и едноставен мрежен пристап за да се справи со растечката побарувачка на ширина на опсег. Оваа експериментација ја потврдува исклучителната изведба обезбедена од иновативното решение на Infinera, кое ни овозможува да им понудиме на нашите клиенти најдобро можно искуство со максимална брзина на пренесување.

Значи, Fastweb продолжува директно за развој на нови технологии кои работат на сите фронтови, жична мрежа и телефонска мрежа на 5G и во Италија, жолтиот оператор, игра многу важна улога.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!