Feedly не работи 11 јануари 2019 година [In Aggiornamento] #findlydown

Feedly не работи 11 јануари 2019 година [In Aggiornamento] #findlydown

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Feedly е недостапен во многу земји од Европа, а особено во Италија е офлајн. Еве што се случи. Не можам да ја вчитам страницата со сите извори на RSS

Feedly не работи 11 јануари 2019 година [In Aggiornamento] #findlydown

Неколку часови Feedly не работи. Нема најави за изданија или ажурирања на платформата и ништо официјално не стои зад тоа. Веројатно блокадата се должи на ажурирање, а не комуницирање или напад на хакер.

Преку хаштагот #findlydown може да ги следите настаните натаму Твитер. Во моментот долу зоната се чини изолирана за Италија и соседните земји, со неколку нации што не се надвор привлечно.

Се надеваме на ажурирање на серверот а не на а хакерски напад затоа што во спротивно нашите податоци би биле во опасност.

Ние ќе ве одржуваме ажурирани со сите настани на Feedly down.

Feedly работи во склад и започнува. Страницата се отвора, но невозможно е да се најавите или да ја вчитате страницата со прикажување на следнава порака:

изворната храна во моментов е недостапна. Ние работиме на решавање на проблемот. Ви благодариме за трпеливоста!

Feedly сè уште не се вратил во функција и околу 2 часа дисервисот сè уште е присутен и сè уште нема потврда за интервенции или тековни хакерски напади.

Сега сето тоа се чини на Интернет. Околу 3.20 часот, сè се врати во нормала.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!