FIFA 20 Demo за PlayStation 4, Xbox One и PC сега во живо пред објавување на 27 септември

FIFA 20 Demo for PlayStation 4, Xbox One, and PC is Now Live Ahead of September 27 Release

ФИФА 20 ќе биде излезена на 27 септември, но за да донесе некаква сензација во живот, сега се емитуваше искуството од следното демо рата на EA во долгогодишната фудбалска франшиза. Доколку поминувате часови со притискање на копчето за да го постигнете победникот или да извршите морско оревче, со задоволство ќе знаете дека демо FIFA 20 сега е достапно на PlayStation 4, Xbox One и компјутер. За жал, демо-искуството на FIFA 20 за Nintendo Switch сè уште не е достапно, а со објавувањето на играта нешто повеќе од две недели, се сомневаме дека тоа ќе се случи.

Демо FIFA 20 ќе им овозможи на играчите да го искусат новиот фудбал Волта 3v3 и редовниот формат на натпреварот за започнување со играта за да го доживеат она што играта го носи на табелата. Ако сакате да ја преземете демо FIFA 20, едноставно отворете ја страницата со списоци на игри во Microsoft Store, PlayStation Store или Origin продавницата и притиснете го копчето ‘Пробајте го сега’ или ‘Обидете се бесплатно демо’. И да појаснам, ова демо е бесплатно за преземање и репродукција. Но, имајте на ум дека статусот за заштеда на напредокот не е јасен, бидејќи EA не откри дали напредокот во игра ќе биде доведен до целосната верзија на играта кога ќе се допре до полицата.

Во демо, играчите можат да учествуваат на натпреварите од групната фаза во Лигата на шампионите со неколку познати екипи како што се Челси, Борусија Дортмунд, Ливерпул, ПСG, Реал Мадрид и Тотенхем. Играта ќе биде поставена на неколку икони стадиони како „Сантијаго Бернабеу“ и „Стемфорд Бриџ“ за да ги натера играчите да се чувствуваат зафатени. Покрај тоа, демо FIFA 20 исто така ќе им овозможи на играчите да го искусат новото искуство на Волта ФИФА и да се вклучат во 3v3 натпревари за да го видат новиот фудбалски уличен стил на ФИФА 20.

ФИФА 20 сега е подготвена да ги нарача репродукциите за PlayStation 4, Xbox One и компјутер преку официјални онлајн продавници и официјални партнери за малопродажба. Оваа игра на Standard Edition чини РС. 3.999 за PlayStation 4, Xbox One и компјутер, додека FIFA 20 Champions Edition носи цената на РС. 5.999 за PlayStation 4 и Xbox One. Што се однесува до Nintendo Switch, оптимизираниот FIFA 20 Legacy Edition, тој ќе ги врати играчите од РС. 3.999. Оние кои се претплаќаат на EA Access ќе добијат 10% попуст на FIFA поени и набавки за дигитални игри меѓу другите придобивки.

Придружните врски можат да се генерираат автоматски – видете во нашата изјава за етика за детали.