Fortnite Cellular – Fortnite Андроид Датум на објавување, Fortnite Android Beta, Поддржани уреди

Fortnite Seluler - Fortnite Tanggal Rilis Android, Fortnite Android Beta, Perangkat yang Didukung

Fortnite Mobile Искористете го искуството на битката за ројал што знаете и дека го сакате и исцедете го на вашиот мобилен екран. Ова е сè уште иста игра и може да се игра преку платформи ако сакате. Fortnite сега е на iOS и Android, иако деталите можат да бидат малку комплицирани за да ве збунат. Не плашете се, затоа што ги имаме сите информации што треба да ги знаете за овој Водич за мобилни телефони Fortnite. Willе разговараме за тоа кои уреди се поддржани, давајќи детали за тоа Fortnite Android Beta, и други.

Fortnite Mobile е комплетно искуство во Battle Royale Mode, што значи дека им овозможува на играчите да учествуваат во Сезона и во неделни предизвици. Сега се соочуваме со предизвикот на 5-ти недела.

Датум на објавување на телефон со Fortnite со Android?

Fortnite Android во моментов нема датум на објавување. Epic претходно изјави дека Fortnite Mobile за Android ќе биде објавен во лето 2018 година, иако сè уште не сме добиле дополнителни детали. Штотуку е објавена бета верзија на Андроид Fortnite (види подолу), што значи дека најверојатно ќе биде објавено порано отколку подоцна.

На 9.08.2018 година, Fortnite Season 5 емитуваше Fortnite Mobile 5 недели.Но, сè уште нема вести од Epic на датумот на објавување за Fortnite на Android

Најновите гласини се вистинити, а Fortnite Android навистина ја исфрли продавницата на Google Play. Многумина предвидуваат дека Fortnite Android ќе биде лансиран исклучиво со Samsung Galaxy Note 9, со тоа што играта ќе биде ексклузивна на уредот 30 дена од тогаш. Samsung Galaxy Note 9 беше лансиран на 24 август, што значи дека корисниците на Android нема да можат да нуркаат во мобилниот Fortnite до кон крајот на септември 2018 година.

Fortnite Android Mobile Beta

Штотуку е објавено дека Fortnite Android ќе добие бета верзија. Таа започна со лансирање денес (9 август) за корисниците на Samsung и ќе биде отворена за други уреди за следните неколку дена. Ова ќе им даде можност на корисниците на Android да ја пробаат играта.

Кои уреди се поддржани за Fortnite Android

Fortnite на Android е отворен за разни уреди. Ги вклучивме сите компатибилни мобилни уреди подолу:

 • Samsung Galaxy: S7 / S7 Edge, S8 / S8 +, S9 / S9 +, Note 8, Note 9, Tab S3, Tab S4
 • Google: Pixel / Pixel XL, Pixel 2 / Pixel 2 XL
 • Asus: ROG Phone, Zenfone 4 Pro, 5Z, V
 • Важно: PH-1
 • Huawei: Honor 10, Honor Play, Mate 10 / Pro, Mate RS, Nova 3, P20 / Pro, V10
 • LG: G5, G6, G7 ThinQ, V20, V30 / V30 +
 • Нокиа: 8
 • OnePlus: 5 / 5T, 6
 • Razer: Телефон
 • Xiaomi: Blackshark, Mi 5/5 5S / 5S Plus, 6/6 Plus, Mi 8/8 Explorer / 8SE, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2
 • ZTE: Axon 7/7, Axon M, Nubia / Z17 / Z17, Nubia Z11

Fortnite се движи на Android и iOS

Fortnite Mobile целосно го притиснува Fortnite за да го доживее мобилниот екран. Ги има сите карактеристики што ги знаете и ги сакате, вклучително и неделни предизвици, игри со дуо и војска, и предмети за борба против. Може да ја земете тековната Сезона 5 Битбол, и да ги потрошите тешко заработените пари пари на нова кожа. Тука не го зачувате светот, но шансите не се тоа она што го сакате. Fortnite Останете мобилни.

Како и сите други верзии на Fortnite, и Fortnite Cellular ви овозможува да прелистувате со пријатели и други играчи на други уреди. Може да се соочите со играчи на Xbox One и Switch, иако играчите на PS4 не можат да учествуваат во акцијата.

Fortnite Cellular - Fortnite Андроид Датум на објавување, Fortnite Android Beta, Поддржани уреди 1

Fortnite Mobile ги пренесува своите контроли доволно добро на екранот на допир. Постојат два посебни режима: борбен режим и режим на будење. Во борбен режим, допрете на екранот за да се преместите, допрете за зглобување, влечете низ екранот за да целите и допрете за да пукате. Во режим на градење, ќе се движите на ист начин со влечење на прстот во насока, иако опцијата за градење ќе биде покриена на екранот. Треба само да допрете на опцијата што сакате да ја поставите во светот. Се надевам, кога конечно ќе биде објавен барем, Fortnite Android поддржува различни контролори на игри со Bluetooth, но верзијата со iOS не го поддржува ова без мачна напорна работа.

Како да преземете Fortnite на Android

Epic Games нема да го претстави Fortnite Android преку Google Play Store. Наместо тоа, тие ќе користат свои фрлачи. Можете да се регистрирате за Fortnite Android Beta преку овој линк.

Како да преземате и преземате Fortnite мобилен iOS – Што можете да играте со мобилни телефони со iPhone и iPad

Fortnite iOS мобилен сега е достапен за преземање во продавницата за апликации iOS. Сè што треба да направите е да ја барате играта и потоа да ја преземете. Треба да се напомене додека Fortnite Cellular е бесплатно да се игра, постојат опции за купување на предмети во играта, како што се кожа Fortnite и сезонски Battle Passes. Ако не, можете лесно да соберете нови кожи користејќи V-Bucks добиени кога играте

За да играте Fortnite на вашиот iOS уред, потребен ви е барем едно од следниве: iPhone 6S / SE, iPad Mini 4 / Pro / Air 2, од кои сите мора да работат барем iOS 11.

Fortnite Cellular - Fortnite Андроид Датум на објавување, Fortnite Android Beta, Поддржани уреди 2

Предупредување за измама со Fortnite на Android

Fortnite Cellular не е достапен на уредите со Android. Имајте го ова на ум кога пребарувате на Интернет, затоа што има многу малициозни страници кои тврдат дека веќе имаат датотеки со АПК игри. Ова не е точно и е тактика за фишинг што се користи за да ги измами потенцијалните играчи. Преземете само Fortnite преку официјалниот канал и кога го знаете, официјално е промовиран Fortnite Android. Може да продолжите да проверите назад тука за новости кога целосно ќе се појави на Android. Ова важи и за Fortnite Android Beta, што не е достапно на Интернет-страницата на продавницата на Google Play. Било кој список на Fortnite што ќе го видите ќе биде лажен, бидејќи бета верзија може да се инсталира само преку самиот Epic фрлач, добиен со посета на нивната страница.

Fortnite ги поправа проблемите со меморијата со излезот со Android

Има извештаи откако Fortnite Android Beta започна дека сопствениците на Android 4GB се соочуваат со проблеми со меморијата што предизвикуваат лоши перформанси. Па, како да го поправите е прилично едноставно. Сè што треба да направите е да ја затворите апликацијата за позадина, и хром-картичката исто така. Ова треба значително да ги подобри перформансите.

Fortnite Cellular - Fortnite Андроид Датум на објавување, Fortnite Android Beta, Поддржани уреди 3

Можеби сте ја виделе новата кожа на Fortnite Galaxy Cutting во играта. добро за да добиете Fortnite Galaxy Skin, мора да имате Samsung Note 9 или Galaxy Tab S4. За повеќе информации за тоа како да го направите ова, посетете го нашиот Fortnite Galaxy Guide Skin.

Па таму го имате, сè што треба да знаете за Fortnite Mobile. Ако сакате малку повеќе информации за играта, посетете ги нашите совети и трикови на Fortnite или видете го нашиот водич за Fortnite on Switch.

Во тек е Fortnite Сезона 8. Ги добивме сите информации, вклучувајќи ја и Неделата 3. Фортнит предизвик, исто така, имаме и локацијата Локација за експедиција Fortnite Post.