G цените се зголемуваат: Канцелариските апликации сега чинат повеќе

G цените се зголемуваат: Канцелариските апликации сега чинат повеќе

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

G Suites се серија апликации на Google, кои многу добро ги знаеме, но кои имаат многу повеќе функции идеални за деловна употреба. Цените на претплатата се зголемени од овој месец

G цените се зголемуваат: Канцелариските апликации сега чинат повеќе

Google се зголемува за прв пат i цени од Г пакет, апликации посветени на животната средина бизнис отколку во верзиите Основно е Деловно издание тие гледаат да зголеми цената соодветно на 1 и 2 долари на месечно обновување.

Таму Г пакет тоа е точно збир на веб-апликации што ви овозможуваат оптимизирајте ја документацијата кои вклучуваат GMail, Календар, диск и сите апликациите на Гугл кои ги знаеме и кои ги користиме секој ден, но со канцелариско гласање со дополнувања и дополнителни решенија во споредба со бесплатната верзија.

Од следниот 2 април на цени на G пакетот ќе се зголеми според следнава шема:

  • Основно издание Од 5 до 6 долари (Во Италија најверојатно ќе оди од 4 до 5 евра)
  • Деловно издание Од 10 до 12 долари (Во Италија веројатно ќе се движи од 8 до 10 евра)

Би требало цената на Претпријатието останува непроменета кој останува неподвижен на 23 евра, но кој сепак може да се зголеми за 3 евра, со што месечната цена ќе се искачи на 26 евра.

Па иако не се се зголемува пијавици за потенцијалот што го нудат, Г пакет меѓутоа, тој има помалку од 15% од светскиот удел во врска со канцелариските апликации, престол кој моментно е недостижен од Мајкрософт кој има повеќе од 50%.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!