Galaxy Color S11 можеби протече неколку месеци пред да се отвори телефонот

Galaxy Warna S11 mungkin telah bocor beberapa bulan sebelum telepon dibuka

Samsung ги лансираше Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ минатиот месец, но истекувањето не се грижеше за датумот на објавување. Во вторник, SamMobile Значителното споделување на двата галаксија S11 излегоа во пресрет за неколку недели, се вели дека откриваат опции за боја за предводниците на телефони кои речиси сигурно нема да бидат објавени до 2020 година.

Според SamMobileGalaxy S11 ќе биде достапен во сина, розова, црна и бела боја. Овие четири бои се исто така достапни за Galaxy Note 10 (иако не во секој регион). Apple ја прошири својата палета на бои со лансирање на iPhone 11 и iPhone 11 Pro на почетокот од оваа недела, но опсегот на Samsung е исто така доста импресивен оваа година, од жолто до сребро до црвено, па дури и зелено, што Apple го донесе на iPhone 11 Pro.

SamMobile додаде дека Samsung може да остане со брендирањето „Aura“ што се користи на линијата Интернет белешка 10. И покрај тоа што не ме натера да освојам веднаш, јас завршив да бидам прилично голем fanубител на опциите во боја на Aura Glow, откако поминав една недела или две со Note 10, и сигурно не ми пречи да го видам носено до Galaxy S11 следната година.

Надвор од патеката во боја, SamMobile исто така неодамна објави дека купувачите на Galaxy S11 ќе имаат многу опции за складирање. Galaxy Note 10 главно го спушти слотот за microSD картички, и не би било изненадувачки да се види S11 како ја прави истата работа. Затоа, иако основното складирање најверојатно ќе започне со 128 GB уште еднаш, може да достигне 1TB и кај сите три модели. Тоа нема да ги израдува сите, но тоа не е најлошото решение.

Извор на слика: Зак Епштајн, БГР