Galaxy S20 беше прикажан „случајно“ на веб-страницата Samsung пред објавувањето

Imagem Samsung Galaxy S20 Ultra

Останува уште малку да дознаеме новини, официјално, за врвот на следниот опсег на Samsung. Наскоро ќе ги видиме изгледот, спецификациите и стратегиите на пазарот. Во меѓувреме, Самсунг самиот го објави новиот S20 на светот (пред тоа). На официјалната веб-страница на јужнокорејскиот бренд за Германија се појави насловна, со ЛЕР, со која се потврдија неколку гласини.

И покрај неколку обиди за разоружување на информации, нови паметни телефони ќе бидат дури и Galaxy S20, Galaxy S20 + e Galaxy S20 Ultra.

Слика на Samsung Galaxy S20 Ultra

Новиот Samsung Galaxy S20 пристигна на 11 февруари

Samsung ќе ја објави серијата Galaxy S20 натаму Следниот вторник. Наспроти она што се тврди дека е првиот протек, наследникот на серијата Galaxy S10 нема да се вика Galaxy S11e, Galaxy S11 и Galaxy S11 +.

Иако има некои маневри за забава, некои информации потврдија дека овие уреди ќе пристигнат соодветно како Galaxy S20, Galaxy S20 + e Galaxy S20 Ultra. Покрај тоа, и затоа што се појави „случајно“ на германската веб-страница Samsung, компанијата ќе понуди LED случаи за продажба на Galaxy S20.

Кога успеа да го долови изгледот што требаше да биде „случајно“, компанијата откри нов опсег на врвни појавувања. Покрај тоа, во друг протек, Galaxy S20 Ultra 5G се појавува директно на фотографијата.

Слика на Samsung Galaxy S20

Слика на Samsung Galaxy S20

Сликата за маркетинг на поклопецот на ЛЕР за Galaxy S20 веќе некое време е достапна во онлајн продавницата на Samsung за Европа. Сликите во списокот откриваат потврдувачки „протечени“ фотографии кои се појавуваат во најновите информации. Galaxy S20 е прикажан со екран со ударни дупки Infinity-O, а на задниот дел се гледа како носи сив капак со случајно наредени LED диоди. Овој капак е сличен на LED капакот што е достапен за Galaxy S10.

Задниот капак на Galaxy S20 има модул со правоаголна камера. Така, како што неодамна беше развиен, овој модул опфаќа три камери и LED блиц. Galaxy S20 + ќе има четири задни фотоапарати, а Galaxy S20 Ultra ќе пристигне со напредна квад-камера на задниот дел. Сите три телефони ќе бидат лансирани со екран за освежување од 120Hz. Се вели дека S20, S20 + и S20 Ultra имаат 6.2, 6,7 и 6,9 инчни екрани, соодветно.

Galaxy S20 Ultra 5G е опремен со вселенско зумирање

Говорејќи за Galaxy S20 Ultra 5G, се појавува непосредна слика на уредот. Како што може да се види, овој уред е опремен со голем и истакнат модул за камера. Се состои од три камери и LED блиц над и перископски леќи кутијата се става одделно.

Текстот „Простор за зумирање 100X“ може да се види веднаш до четвртиот леќа. Во овој случај, S20 Ultra 5G ќе биде првиот телефон што доаѓа со функцијата дигитален зум до 100x, кој компанијата беше наречена Space Zoom. Постојат гласини дека Galaxy S20 ќе поддржува 10x оптичко зумирање. Овој уред е опремен со главен сензор од 108 мегапиксели.

11 февруари може да го донесе и Галакси З Балик

Значи, покрај промовирањето на сериите Galaxy S20 на 11 февруари, Samsung се очекува да го објави и смартфонот Galaxy Z Flip Clamshell со преклопен екран. Во Соединетите држави, серијалот Galaxy S20 ќе има почетна цена од 999 $. Z Flip може да се лансира за 1399 долари.