Galaxy Watch Active 2: Samsung го официјализира својот нов поврзан часовник

reloj galaxy activo 2

Samsung Galaxy Mira Active 2 штотуку е официјализиран. Вклучува ново бирање со тактилни рабови за навигација и интерфејсот One UI адаптиран за Tyzen. Достапни се две големини (44мм и 40мм). Достапна е и LTE компатибилна верзија.

активен галаксиски часовник 2

По таблетот Galaxy Tab S6 пред неколку дена и во меѓувреме Galaxy Note 10, Samsung официјално вети дека ќе го лансира активниот Galaxy Mira 2 овој 5 август 2019 година, шест месеци по првиот модел. Природно поврзаниот часовник вклучува некои подобрувања во однос на претходниот модел. Првата е интеграција на интерфејсот One UI, кој се наоѓа во брендовите паметни телефони од Galaxy S10, за оперативниот систем Tyzen. Ветува „едноставно, јасно и природно корисничко искуство за навигација“. Вториот е исто така олеснет со ново бирање, некои рабови на допир овозможуваат движење на менијата.

Samsung Galaxy Mira активен 2: две димензии, пристигнува UI

Различни модели на поврзаниот часовник се достапни. Потрошувачите најпрво можат да изберат помеѓу две големини: 44мм и 40мм. Поранешниот нуди AMOLED дисплеј 360 x 360 пиксели Super Definition 1.4 и 330 mAh батерија. Најмалата нуди плоча од 1,2 инчи и батерија со капацитет од 247 mAh. На страната на изведба, наоѓаме чип Exynos 9110 Dual-core 1,15 GHz.Активниот Galaxy Mira 2 доаѓа во две верзии: Bluetooth 5.0 или LTE.

Прочитајте и: Тест Samsung Galaxy Watch Active: Универзумот со Android го пронајде својот Apple Watch

Поврзаниот часовник ќе започне во Соединетите држави во септември 2019 година. Се уште не е познато дали ќе биде исто за Европа. Засега Samsung ги официјализира само цените во американски долари, но германскиот сајт AllAboutSamsung ги објави цените во евра за стариот континент:

    Галакси активен изглед 2 алуминиум 40мм: 299 евраГалакси активен изглед 2 44мм алуминиум: 319 евраГалакси активен изглед 2 од не’рѓосувачки челик 40мм: 399 евраГалакси активен изглед 2 од не’рѓосувачки челик 44мм: 419 евраГалакси активен изглед 2 од не’рѓосувачки челик 40мм LTE: 449 евраГалакси активен изглед 2 од не’рѓосувачки челик 44мм LTE: 469 евра

Па, што мислите за предлогот на Samsung со оваа втора верзија на активниот Galaxy Watch?

активен галаксиски часовник 2 активен галаксиски часовник 2