Gears of War 4 ќе работи на 60fps на Xbox One

Gears of War 4 ќе работи на 60fps на Xbox One

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новото поглавје од серијата се очекува да пристигне до крајот на тековната година, предмет на измени во последен момент Gears of War на Xbox One, четвртиот од најдобрите од сага што некогаш се соочиле на конзоли или компјутер.

Во официјалното списание Xbox USA исто така можете да прочитате интервју направено на Род Фергусон, шеф на тимот за развој Коалицијата, кој го режираше проектот за реализација на Gears of War 4.

Првата цел беше да се направи играта одлична од сите аспекти, особено под графичката гарантирано 60fps, се надеваме на гранит, без да се откажеме од респектабилните визуелни ефекти.

Да се ​​работи на Ultimate Edition ни овозможи да акумулираме искуство главно благодарение на секторот за мултиплеер, способен да достигне 60 рамки во секунда. Сето ова нè научи што значи да се има реалност фокусирана на 60fps. Затоа го искористуваме тоа искуство за Gears of War 4. Gears of War ги покажа вистинските графички можности на Xbox 360. Истото ќе биде и со Gears of War 4, производ кој ќе биде графичко чудо на Xbox One

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!