Gionee F9 Plus пристигнува во Индија со двојна камера и батерија од 4050mAh

Gionee F9 Plus tiba di India dengan kamera ganda dan baterai 4050mAh

Враќањето на ionиони во бизнисот со паметни телефони започна и во Индија со лансирање нови паметни телефони и нови смартфони. Го покривме часовникот „Lifeивот“ на GBuddy Smart кој всушност изгледа добро и се надеваме дека ќе можеме да го видиме. Сепак, овој пост е за новиот паметен телефон Gionee F9 Plus.

Во однос на дизајнот, Gionee F9 Plus не е единствен. Има изрез во форма на буквата У, мала брада со името на производителот на неа, и две камери на задниот дел. Задниот дел има сјајна завршница и телефонот е достапен во црна и сина боја.

F9 Plus спакува 6.26 инчен HD + Full View Dewdrop Notch HD + (1520 x 720) кој е покриен со Dragontrail Glass и има сооднос на аспект од 19: 9. Во внатрешноста се наоѓа 13MP F2.0 AI фотоапарат со поддршка за Face Unlock. Ionиони исто така додаде прилично добар трик за позицијата; му овозможува да функционира како мерач на батерија.

Gionee F9 Plus камера

Gionee F9 Plus троен слот за картички

Овој телефон се напојува со окта-јадрен процесор од 1,65GHz кој е поврзан со 3 GB RAM и 32 GB меморија. Ionиони додаде додаток за трокреветни картички што има простор за 2 нано СИМ-картички и MicroSD картичка (максимум 256 GB).

Задниот дел е дом на две камери 13MP F1.8 и 2MP F2.4 и скенер за отпечатоци. Камерата е лево и го дели истото куќиште со LED блиц. Постојат режими bokeh, ноќен режим и режим за убавина. Исто така, можете да го користите скенерот за отпечатоци од прстите како копче за затворачот кога земате селфи.

Во внатрешноста на мобилниот телефон има батерија од 4050mAh, но не се споменува брзо полнење. Gionee F9 Plus ја стартува Android 9 Pie од кутијата, но на неа не се споменува. Има порта MicroUSB и аудио приклучок. Исто така има и Dual VoLTE, 2.4GHz WiFi и A-GPS.

Gionee F9 Plus е со цена од INR 7.690 (108 which) што го става директно на Redmi 7 кој е со цена од INR 7,499 за основниот модел со 2 GB RAM и 32 GB складирање. Ionион Индија соопшти дека ќе биде достапна во продавниците за партнери во малопродажба и преку интернет продавниците, но не прецизира кога.

СЛЕДНО: Returnsиони се враќа: ги објавува паметните телефони Gionee M11 и Gionee M11s