Google додава известувања за пристап за да ја зголеми безбедноста

https://4.bp.blogspot.com/-IiF_XKwnZLA/V59r3kKzHII/AAAAAAAAEzw/h-bL3nt_d0Ihc3ZWP4sfSzWiU5juCKUhQCLcB/s640/Androidp2B

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google додава известувања за пристап за да ја зголеми безбедноста

Гугл секогаш работи на зголемување на безбедноста на своите корисници и наскоро ќе го воведе известувањето за најавување на своите сметки за да има непосредна повратна информација од паметните телефони.

Гугл продолжува да воведува системи за подобрување на безбедноста на сметките на своите корисници и наскоро ќе воведе известување за паметните телефони кога ќе пристапиме до сметка на Google од друга локација.

Навистина кога се најавуваме од некоја локација до нашата сметка на Google, ќе добиеме известување за паметниот телефон и ако не сме пристапувале до тоа можеме да одбиеме пристап навремено за да ги задржиме нашите податоци безбедни.

Известувањето ќе се прикаже директно на паметниот телефон во реално време и во моментот кога ажурирањето се објавува на глобално ниво и во рок од 14 дена треба да пристигнат на сите сметки. Убава вест што во моментов е отсутна за сите конкуренти кои сè уште не примениле слично решение.

Секако, добра вест за безбедносни бивови кои не само што работат за да се спречи неовластен пристап, но истовремено ви овозможува да добиете известувања доколку некој и покрај тоа пристапува на нивната сметка и затоа одлучите да не дозволите неовластен пристап.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!