Google Fit ја прекина веб-страницата во корист на Апликацијата од 19 март

Google Fit ја прекина веб-страницата во корист на Апликацијата од 19 март

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google Fit веќе нема да има веб-страница, туку ќе може да се користи само од апликацијата за паметни телефони. На 19 март, веб-страницата на Google Fit ќе биде деактивирана во корист на апликацијата

Google Fit ја прекина веб-страницата во корист на Апликацијата од 19 март

Гугл тој ги чисти своите услуги со отстранување на мртвите гранки и од следната 19 март 2019 година, Google Fit ќе биде достапен само од паметни телефони или таблети со Android и од носеви со Wear OS, тогаш посветената веб-страница ќе престане да функционира.

Ова во поглед на ресурси за оптимизација и да ги концентрираме сите напори за развој на апликации, за да може нудат се повеќе и повеќе комплетно и ефикасно искуство од мобилен и смарт часовник, за да се интегрира совршено со екосистемот Андроид.

еве го порака што ќе ја најдете со пристап до веб-страницата на Google Fitсо кликнување ОВДЕ.

Апликацијата Google Fit е дизајнирана да ве научи како да водите поздрав и поактивен живот и да ви помогне да ги направите потребните промени за да имате здрави навики. Во минатата година, го обновивме Google Fit со нови активности засновани врз основа на советите на Американското здружение за срце и Светската здравствена организација за физичка активност, додадовме додатоци за водено дишење и за почетниот екран, како и организирано нов триесетдневен предизвик за новата година. Ние ќе продолжиме да се фокусираме на Додавање нови функции кои го подобруваат искуството на Google Fit на мобилни уреди и смарт часовници, но на 19 март 2019 година ќе ја оневозможиме оваа веб-страница на Google Fit. За да ги следите вашите активности и да добиете совети за обука за да ги постигнете вашите здравствени цели, инсталирајте ја апликацијата Fit на вашиот телефон со Android или Смарт часовник за носење ОС.

Искрено Никогаш не сум користел веб-страница на Google Fit бидејќи ја сметам апликацијата за паметни телефони веќе многу комплетна и лесна за употреба, но јас сум iousубопитен да видам што има Google на ум за Google Fit во наредните месеци, бидејќи би сакал уште поголема интеграција со други услуги, апликации, уреди и многу повеќе, така можеме да управуваме со нашата физичка активност од едно место.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!