Google Maps: По брзинските камери, ограничувањата за брзината се исто така на патот

Google Maps: По брзинските камери, ограничувањата за брзината се исто така на патот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

На Google Maps пристигнуваат серија импресивни иновации и ако претходно се појавија брзи фотоапарати, Мапи сега е подготвена да ги прикаже ограничувањата за брзина за секој пат

Гугл мапс: По камерите за брзина, ограничувањата за брзината се на пат

Гугл е подготвен да го обнови Мапи, својот навигатор, со низа вести и по пристигнувањето на бесплатна камера за брзина за Android сега и јас ќе пристигнам ограничувања на брзината на Гугл мапи.

Удобното функцијата е достапна само во бета фаза за некои корисници и има за цел да го подобри навигаторот кој се обидува да го пополни празнината со директните конкуренти со интегрирање на некои потребни функции гласно од корисниците.

Всушност, иако има многу алтернативи за Android на Play Store, што ви овозможува да ги имате и двете брзински камери што ја ограничуваат брзината, Google сака да ги интегрира директно во нејзината мајка апликација.

Ограничувања на брзината на „Мапи на Google“

По Брзи фотоапарати, преку ноќ се појавив и ограничувања на брзината на „Карти на Google“ за Android (во моментов нема новини за iOS) и забележете како е ажурирањето страна на серверот, не со ажурирање на апликација, знак дека Google ја тестира функцијата.

Многу извештаи Дојдов од сите страни Европа, Данска и Велика Британија и исто така во Соединети Држави, знак дека Google ја тестира функцијата скоро секаде. Како што можете да видите од екранот на почетокот на статијата, тоа се материјализира индикатор за ограничување на брзината во долниот лев агол, многу корисна функција што може да пристигне наскоро, исто така, во Италија.

Камера за брзина Google Maps

Веќе пред неколку дена некои корисници виделе дека се појавуваат на Предупредувања на „Мапи на Google“ и предупредувања за брзини на фотоапаратот додека патувате и што затоа овозможува да се добие многу корисна функција присутна на другата апликација Google Waze, дел од екосистемот BigG, но која никогаш не видела интеграција во Google Maps, и затоа наскоро ќе можеме да имаме природно предупредувања за фиксна и мобилна брзина на камерата исто така и на „Карти на Google“.

На нов индикатор, видлив и за време на навигацијата и за време на истражувањето на мапата, што се придружува на а говорна порака што нè предупредува кога ќе се приближиме до камера за брзина. На овој начин можеме соодветно да ја прилагодиме нашата брзина и да избегнеме високи казни и губење на лиценци.

Бесплатни фотоапарати за брзина на Android: Еве ги алтернативите

Го чекав Камера за брзина за „Карти на Google“ се пуштени на сите што можете да ги пробате Waze што е секогаш апликација од Google, многу комплетна, која покрај тоа што е навигатор, ви овозможува да имате извештаи во реално време за одложувања, редици, несреќи, брзински фотоапарати и многу повеќе, па дури и Том Том Брзи фотоапарати која е најдобрата бесплатна апликација да има предупредувања за брзи фотоапарати додека користите Android паметен телефон.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!