Google Pay се интегрира со GMail и ќе увезува картички за лојалност, билети и понуди

Google Pay се интегрира со GMail и ќе увезува картички за лојалност, билети и понуди

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google Pay е неразделно поврзан со GMail со практично внесување на сè што е корисно за плаќања, како билети, карти за лојалност и многу повеќе. Еве како работи интеграцијата [Foto]

Google Pay се интегрира со GMail и ќе увезува картички за лојалност, билети и понуди

GMail ќе ги пренесе податоците до Google Pay на Android со целосно интегрирање за да добивате ажурирања на разни видови на билети, карти за лојалност и понуди примени на е-пошта.

Навистина соАжурирање на Google Pay до верзијата 2.86, автоматски, со обезбедување на соодветни овластувања, корисниците ќе можат автоматски синхронизирајте нивните картички за лојалност, билети за воз, авион или автобус и понуди кои можат да ги испратат директно во поштенското сандаче креирано на GMail.

Л ‘Интеграција на Google Pay на GMail ќе ви овозможи да имате корисни интегрирани функции за плаќање кои никогаш порано не биле активни и функционираат вака и дека другите конкуренти сè уште не интегрирале фаворизирање целосен екосистем за невидено корисничко искуство.

Како да ја активирате интеграцијата Google Pay на GMail

  • Да се ​​ажурира апликацијата за плаќање од Play Store до верзијата 2.86
  • Еднаш ажурирани, Отворете го и внесете го менито за поставки на апликацијата
  • Напредува Поставки и потоа натаму Општо
  • Конечно, активирајте ја опцијата Увези од Gmail

На овој начин, Google Pay автоматски ќе испрати во делот наречен Помине податоците и кои ќе бидат достапни од долната лента да GMail, ги содржи сите ваши податоци со делот што автоматски ќе се појавува без ваша интервенција.

Така ќе биде уште полесно да ги проверувате, плаќате и примате понудите и билетите за авиокомпаниите платени на Google Pay и да ги видите на нашата GMail сметка за да можеме да ги следиме сите наши плаќања брзо и лесно дури и преку е-пошта, да ги следиме и категоризирате сите наши купувања на лесен начин брз е

Сметам дека оваа интеграција е многу корисна за да може лесно да ги чувате податоците за трансакциите во поштата и што отвора значајни функции за интеграција од надворешни апликации и услуги.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!