Google Play Pass сега е достапен! Што треба да знаете за оваа услуга

google play pass sekarang resmi

Google штотуку објави нова услуга. Ова е високо очекуваната Google Play Pass; услуга за претплата за Пристапете до повеќе од 350 игри и апликации од Play Store, без реклами и без микро плаќања. Оваа услуга ветува дека ќе понуди високо квалитетни игри како Stardew Valley или Risk, како и премија верзии на популарни апликации како што се Facetune.

Тогаш ние ви кажуваме сите детали за Google Play Pass Значи, знаете дали имате право или не се претплаќате на оваа нова услуга на Google.

Како работи Google Play Pass

Google Play Pass во основа е услуга за претплата, како Netflix, која има месечна претплата. Наместо да нудат филмови и серии, Play Pass нуди многу игри и апликации од Play Store без реклами и без купување помеѓу. Можете да уживате во платени игри и апликации, но и премија верзија на најпопуларните бесплатни апликации во продавницата.

Колку чини Google Play Pass?

Оваа услуга има надомест 4,99 € / месец, и може споделени со 6 члена од вашето семејство Google, за ограничено време, нуди фер прва година на Play Pass 1,99 € / месец. Ако не сте сигурни за вработување на оваа услуга, можете искористете го бесплатното 10-дневно судење. Сепак, Play Pass моментално е достапен само во Соединетите Држави и наскоро ќе го достигне целиот свет.

апликации и игри на Google Play pass

На кои уреди можам да го користам Google Play Pass?

Во основа на кој било уред со Android која има Play Store во својата верзија 16.6.25 или поголема. Оваа услуга бара Android 4.4 како минимум.

Каде се игрите и апликациите на Google Play Pass во продавницата?

Така, што повеќе од 350 Play Pass апликации и игри се лесни, може да се најдат ново јазиче во Play Store наречено Play Pass. Itsе ги има сите понудени услуги со содржина на своите клиенти.

Репродукција на апликации и игри, исто така, ќе се појават низ Play Store, но сега ќе се прикаже со логото на услугата. Значи, ако сте се претплатиле на Play Pass и сте виделе во Play Store апликацијата или играта што ве интересира со лого за услуга, можете да ја преземете бесплатно.

Целосен список на игри и апликации понудени од Google Play Pass

валкани starвездени војни

Сега најважно од сè: игри и апликации на кои можете да пристапите со претплата на Google Play Pass. Се сеќавам дека Нови апликации и игри ќе бидат додадени секој месец, така што следниов список ги прикажува само насловите што ги нуди услугата сега.

Игра на Google Play Pass

Авантура:

 • ЛИМБО
 • Магија! 4
 • Патување на родители
 • 80 дена
 • Лумино Сити
 • Меч
 • Непослушна душа
 • Сузи коцка
 • Паркот на Thimbleweed
 • 60 секунди! Атомска авантура
 • Грозни легенди: напуштената невеста (целосна)
 • Месар бубачка

Акција

 • Камелеон Испратена
 • Титан Барај
 • Лихтспер
 • Апсолутна лебдат
 • Сенка борба 2 специјално издание

RPG

 • Долина Стардју
 • Терарија
 • Војна на Starвездите: ГРУС
 • Еволунд
 • Игра Деј магнат
 • Холит

Загатки

 • Споменик на долината 2
 • ЕЛОХ
 • Портал за градење мост
 • РАМКА
 • Агент А: Прикриена загатка
 • Уште една линија
 • Приказната за мали трепки
 • Смртта на квадрат
 • проект
 • Скриени луѓе

Стратегија и симулација

 • Влада: Игра на тронови
 • Ризик
 • Метро мини
 • Pеб град
 • Ова е полицијата
 • Мал старател
 • Кикери на вратите
 • Лига на кралевите: Одисеја
 • Битка со Политопија

Деца и образование

 • Допрете на природата
 • Допрете ја Домот на мистерии
 • Томас и пријатели: Трка!
 • Кафе на мини мини Пет

Апликација за премин на Google Play

про фото студио

 • AccuWeather: Дневна прогноза и извештај за времето во живо
 • Подесување: Инструмент за обука на музика
 • ISS HD во живо: Погледнете ја Земјата во живо
 • Пик бод – производител на колаж # 1
 • Фото Студио Про
 • КамтоПлан
 • Бавно движење FX
 • Здраво-Q MP3-рекордер за звук (Про)

Како што ќе видите, Google Play Pass е повеќе фокусиран на нудење игри, наместо на апликации. Тоа е затоа што со оваа услуга Google има намера се натпреваруваат со Apple Arcade. Сепак, се очекува Google да додаде повеќе апликации за плаќање на услугата во наредните месеци. И ти Дали ви се допаѓа изборот на игри и апликации на Google Play Pass?

Извор | Орган на Android

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (Windows, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);