Google Play Pass што е тоа? Како работи? Колку?

Google Play Pass

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google Play Pass е официјално: месечна претплата да се игра без ограничувања и без набавки во апликација на Android. Сè што треба да знаете за Google Play Pass

Google Play Pass

Google се ожени со „моделот Netflix“ и го лансира Play Pass: Месечна претплата за пристап до стотици премиум апликации. Еве сè што треба да знаете за новата услуга на Google, која ја „копира“ Јаболко аркада.

Што нуди Google Play Pass?

На кратко, овие Предности на Google Play Pass:

 • нема набавки во апликација
 • без рекламирање
 • без дополнителни трошоци
 • над 350 апликации и игри
 • сеопфатен а 4,99 $ месечно

Штета што е во моментов достапен само во САД.

Подетално за Google Play Pass

Google Play Pass тоа не е ништо ново: тоа е едноставно услуга што исто така го носи моделот Нетфли во Google Play Store, свој како што тоа го стори Apple со Apple Arcade.

Тоа е услуга во претплата да имаат неограничен пристап до стотици премија апликации и игри без ограничување.

Со претплатата на оваа услуга, корисниците на Android ќе можат да ги преземаат и користат сите оние апликации кои нудат набавки во апликација, ќе можат да играат и пуштаат транспаренти без реклами и банери, ќе можат да уживаат во сите оние содржини што вообичаено се плаќаат во апликации и игри без да потрошите повеќе пари.

Едноставно платете 5 долари месечно за да ги отстраните „ограничувањата“ на сите апликации, игри и програми што се дел од патеката „Google Play Pass“.

Кои апликации и игри се компатибилни со Google Play Pass?

Во моментов немаме комплетен и официјален список.

Засега, Google спомена многу познати наслови, како што се Терарија, Долина на споменици, Ризик, Војна на Starвездите: Витези на Старата Република, Facetune е AccuWeather, други помалку сакаат ЛИМБО, Лихтспер, мини панорама и патување со стари лица.

Ова се само први имиња, но како што можете да очекувате, списокот со игри, апликации и програми компатибилни со Google Play Pass постојано се развива.

Ажурирајте

Ова е списокот на официјални игри што моментално се достапни на Google Play Pass. Другите ќе дојдат во иднина.

Авантура:

 • ЛИМБО
 • Волшебство! 4
 • Патување на стариот човек
 • 80 дена
 • Лумино Сити
 • Меч
 • Духови на запад
 • Сузи коцка
 • Паркот на Thimbleweed
 • 60 секунди! Атомска авантура
 • Грозни легенди: напуштената невеста (целосна)
 • Месарот за грешки

Акција:

 • Камелеон Испратена
 • Потрагата по Титан
 • Лихтспер
 • Апсолутна лебдат
 • Сенка борба 2 специјално издание

RPG:

 • Долина Стардју
 • Терарија
 • Војна на Starвездите: КОТОР
 • Еволунд
 • Игра Дев магнат
 • Холит

Загатка:

 • Долина на споменици 2
 • Ело
 • Портал за градба на мост
 • РАБОТНО
 • Агент А: Загатка во маскирање
 • Уште една линија
 • Приказната за мали трепки
 • Смрт квадрат
 • .проект
 • Скриени луѓе

Стратегија / симулација:

 • Владее: Игра на тронови
 • Ризик
 • Мини метро
 • Pеб Сити
 • Ова е полицијата
 • Ситни чувари
 • Кикери на вратите
 • Кинг-лига: Одисеја
 • Битката кај Политопија

Деца / едукативни:

 • Тока природа
 • Куќа за мистерија Тока
 • Томас и пријателите: Тркајте се!
 • Кафе на мини мини Пет

Google Play Pass само во САД

Во моментов, за жал, оваа услуга работи само во САД, но јас сум прилично сигурен дека ќе пристигне и во Италија за неколку недели.

Колку чини Google Play Pass?

Цената во САД е 4,99 долари месечно. Во Италија веројатно ќе стане 4,99 евра месечно.

Патем, американските корисници кои се пријавуваат за услугата до 10 октомври, ќе имаат право на попуст (1,99 долари месечно наместо 4,99 долари) за првите 12 месеци.

Видео

Па, што мислите за Google Play Pass? Дали ќе ја активирате претплатата кога ќе пристигне и во Италија?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Извор: Blog.google

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!