GPS навигатор на Mi Band 3 и Bip Amazfit

GPS навигатор на Mi Band 3 и Bip Amazfit

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Навигаторот на Google Maps пристигнува на Mi Band 3 и Amazfit Bip со Mi Band Maps. Како да имате навигатор на Google Maps GPS на Mi Band 3 и Bip Amazfit

Google Maps на Ми Бенд 3 и Amazfit Бип со Ми Бенд Мапи

Како што секогаш сме одржувале, Mi Band 3 и Bip Amazfit тие се навистина два производи исклучителен секогаш да се носи на рачниот зглоб.

Едната е помала и поевтина, другата поголема и поцелосна, но во целина е две навистина неверојатни производи, со бесконечен потенцијал благодарение на многуте апликации што ви овозможуваат да додавате опции споредено со оние присутни по дифолт.

И денес се враќаме да разговараме Mi Band 3 и Bip Amazfit само за да пријавите нова и фантастична апликација која ви овозможува да ја имате Сателитски навигатор на „Мапи на Google“ на овие два производи, исто како Apple Watch и многу поскапи производи.

Апликацијата што ви овозможува да ја имате Гугл-мапи на Mi Band 3 и Bip Amazfit се вика Mi Band Maps и препорачувам веднаш да ја преземете и инсталирате.

Не е бесплатно, но чини многу малку и ги трансформира Mi Band 3 и Amazfit Bip во сателитски навигатори, додавајќи функција долго барана од корисниците и навистина многу удобно.

Што точно прави Mi Band Maps?

Апликацијата е едноставна колку што е корисна и генијална. Како додаток на насоки за навигацијаАпликацијата е во можност да:

  • прикажете го името на улицата
  • растојанието од дестинацијата
  • времето потребно за да се достигне

На кратко, сè што треба да се има упатства за навигација во реално време на рачниот зглоб, без да мора да се извади на паметен телефон додека одење, возење или возење велосипед. Навистина неверојатно!

Исто така, треба да се напомене дека интерфејсот со апликации нуди можност за лесно прилагодување на известувања сакате да примате на вашиот уред додека пребарувате.

Во поставувања исто така е можно да се промени единицата за мерење, да се прилагоди растојанието што треба да се извести и опциите за прикажување на известувања. Сè што е конфигуриран за брзо и лесно.

Што ми е потребно за да користам Mi Band Maps?

Да функционира правилно, Mi Band Maps бара употреба на апликацијата Xiaomi Mi Fit, што веројатно веќе сте го инсталирале на вашиот телефон. Ако не, преземете го веднаш од Play Store.

Како што се очекуваше, Ми Бенд Мапи само поддржува Amazfit Bip и Mi Band 3.

Ништо друго не е потребно за да се трансформира Amazfit Bip и Mi Band 3 во навигатор GPS за зглоб.

Каде да ја преземете Mi Band Maps?

Mi Band Maps е достапен за Android по цена од 0,99 € без набавки во апликација.

Подолу, ќе ја најдете јазоната за преземање на апликацијата од Google Play Store.

Апликација Android на Google Play

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!