Greedfall – Официјални побарувања за компјутер и детали за бонус пред набавка

Greedfall - Официјални побарувања за компјутер и детали за бонус пред набавка

Focus Home Interactive се објавува денес преку Steam, минималните и препорачани барања на GreedFall, следниот RPG од францускиот пајак на развивач, одговорен за титули како Марс: Војна на дневници, Bound By Flame и The Technomancer.

 • Бара 64-битен процесор и оперативен систем
 • СО: Виндоус 7/8/10 (64 битни)
 • Процесор: Intel Core i5-3450 (3,1 GHz) / AMD FX-6300 X6 (3,5 GHz)
 • Меморија: 8 GB RAM меморија
 • Слика: 2 GB, GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
 • Складирање: 25 GB достапен простор
 • Бара 64-битен процесор и оперативен систем
 • СО: Виндоус 7/8/10 (64 битни)
 • Процесор: Intel Core i5-4690 (3,5 GHz) / AMD FX-8300 (3,3 GHz)
 • Меморија: 16 GB RAM меморија
 • Слика: 4 GB, GeForce GTX 980 / Radeon RX 590
 • Складирање: 25 GB достапен простор

GreedFall се наоѓа во светот на фантазиите со магија, авантура и оружје од седумнаесеттиот век. Пајаците бараат уникатна визуелна естетика инспирирана од европската барокна уметност во тоа време која е опремена со сцена и убаво опкружување со топли и бучни бои и темни тонови.

Тие ќе можат да го истражат новиот свет кога ќе стапнат со други доселеници, платеници и ловци на богатство на пуст остров што протекува со магија, каде што се објавува дека е полн со богатство и изгубени тајни. Ве чека одлично патување додека сте во услови на зголемена напнатост помеѓу напаѓачите мигранти и локалните жители заштитени од натприродни суштества и манифестации на земните чуда на островот.

GreedFall е RPG во основата: следете го искуството во градењето комплицирани светови полни со мистерии за истражување. Со интегрирање на длабоки интеракции со карактер и нудење на играчите неколку опции и патеки за постигнување мисии и цели (тие можат да истражуваат битки, дипломатија, измама или скришум)

Островот GreedFall е жив и растечки свет. Нивните постапки, кои се движат од навидум безначајни опции до најважните политички одлуки, ќе влијаат и ќе влијаат на нивниот пат, како и на односите меѓу различните фракции формирани на островот.

 • Вклучете искуство со играње улоги: комплетни мисии и цели на различни начини, како што се борби, дипломатија, измама или скришум.
 • Тотална слобода во еволуцијата на карактерот: играјте како маж или жена, прилагодете го вашиот изглед и изберете ги магии, таленти и вештини што ги сакате.
 • Истражете мистериозен магичен свет: започнете голема авантура и откријте антички тајни заштитени со натприродни битија, манифестации на чудесни чуда на островот.

Greedfall ќе биде лансиран на 10 септември на PC, PlayStation 4 и Xbox One. Оние кои ја нарачаат ќе добијат DLC на Adventurer, што ќе се продава по објавувањето на играта.

 • Облека за истражувачи: Совршен за секој авантурист кој оди во непозната земја, затоа што, велат тие, носи среќа на оној што носи. Оваа комплетна облека се состои од капа на пронаоѓачот, кажувач на среќа, ракавици занаетчии и чизми со високи потпетици.
 • Рапид алхемичари: Ова пожестоко сечило на мечот, направено од алхемичари од Ал Саад, се запали додека се влече, дозволувајќи страшни рани.
 • Дива свиња пушка пушка: Овој елегантен пиштол не е само декоративен. И покрај тоа што е помалку ефикасно за долги растојанија, снимките со краток опсег се повеќе од доволно за да се исуши дивата свиња на товар.

 GF_PreorderDLC_MASTER-616px-EN