GTA 5 за Android: најдобрите алтернативи

GTA 5 Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

GTA 5 Android APK: еве 10 алтернативни игри за преземање како алтернатива. GTA за Android: сите игри што можете да ги преземете за да играат GTA 5 мобилни

Преземете GTA 5 за Android

Како да ја преземете GTA 5 бесплатно за Android? Дозволете ни да одговориме на ова прашање!

Во последно време, забележав дека сè повеќе луѓе бараат на блогови, форуми, па дури и на Гугл ако е можно преземете ја играта GTA 5 за Android.

Навистина тоа е а фантастичен наслов, достапен веќе неколку години за сега Компјутер и конзола, но тоа сè уште не пристигнало на паметен телефон. И не зборувам само за Android, туку и за iOS: во моментот нема траги од мобилната верзија на GTA 5.

Значи, со оглед на забуната што се создава по ова прашање, решив да објавам статија за да ја разјаснам ситуацијата еднаш засекогаш.

GTA 5 за Андроид АПК

Ајде да одиме директно до точка, без премногу да се заобиколиме: играта GTA 5 за Android не е моментално достапна и не знаеме ако и кога ќе пристигне.

Навистина стари верзии на ГТА исто така беа објавени за мобилна платформа во минатото, така што е безбедно да се очекува тоа порано или подоцна дури и ГТА 5 може да пристигне на Android и iOS.

Во моментов, сепак, го потврдувам тоа GTA 5 не постои за Android или за iPhone.

Слични игри со GTA 5 за Android

Во меѓувреме, ако сакате да играте GTA 5 на Android, можете да ги пробате овие 10 алтернативи многу добро и забавно:

Тоа е за 10 убави игри достапни на Play Store, некои бесплатно, други за плаќање, што ќе ви овозможи да живеете многу искуство слично на оној што го нуди ГТА 5 на вашиот Android уред.

Секако, нема да биде како играње на оригиналниот GTA 5, но искуството во играта е сè уште многу близу, колку што е можно.

Од игрите на списокот, која одбравте да ја преземете? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Бета ГТА 5 Андроид

Досието АПК кружи на мрежата неколку месеци, што е предложено како едно Бета верзија на GTA 5 за Android.

Во реалноста тоа е неофицијална игра која се обидува внимателно и прецизно да ја копира GTA 5 на Android платформата: тоа го прави многу добро, но НЕ е официјалната игра.

Ако сакате да ја испробате, можете да ја преземете датотеката АПК од ОВДЕ и инсталирајте го рачно на вашиот паметен телефон или таблет Android.

Како што можете да видите, играта се репродуцира многу добро, толку многу што речиси изгледа како оригинална игра, но важно е да се прецизира Не е така.

Иако не се знае дали и колку долго ќе продолжи развојот, бидејќи не станува збор за незаконски развиена игра, јас лично ја тестирав на Galaxy S10 и е доста заигра, колку што е употребата на џојстик е скоро задолжително да се игра подобро.

GTA за Android

Како да ги преземете другите официјални верзии на GTA на Android?

Ако сте обожавател на ГТА (Grand Theft Auto) на конзола и на компјутер и сакате да ја преземете играта исто така на вашата паметен телефон (или таблета) Андроид, подолу ќе ги видите сите начини на кои се достапни сега преземете ги сите стари официјални и оригинални верзии на GTA на Android.

Како што очекував малку погоре, во минатото тие пристигнаа на Google Play Store на официјални верзии на GTA за Android, тогаш можете да ги преземете директно од Продавница за Android Play:

Grand Theft Auto: Сан Андреас е најблизу до ГТА 5 моментално достапен по платформа Андроид

Се надеваме дека следната верзија на играта ќе пристигне наскоро на нашите паметни телефони и таблети!

Како да преземате GTA 5 на Android бесплатно – Заклучоци

Со овој напис заклучивме.

Како што веќе рековме, во моментов нема никој АПК-датотека на ГТА 5 за Android барем за сега. Ако некогаш дојде, сигурно ќе го ажурираме овој напис и ќе објавиме вест за тоа.

Сепак, ние ве предложивме игрите повеќе слични на GTA 5 за преземање и обидете се веднаш на Android, дури и бесплатно.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!