HMD Global е можно да го дебитира Nokia 7.2 и другите паметни телефони на настанот на 11 септември

HMD Global Kemungkinan untuk Debut Nokia 7.2 dan Smartphone Lainnya pada Acara 11 September

HMD Global ќе биде домаќин на друг настан во Индија на 11 септември, каде се очекува да лансира нов Nokia уред. Не вреди ништо HMD Global започнаа да ги повикуваат поканите за медиуми за овој настан. Некои мобилни телефони, кои веројатно ќе бидат HMD Global, ќе дебитираат на овој настан, вклучувајќи Nokia 7.2, Nokia 5.2 и Nokia 6.2. Овие паметни телефони исто така се очекува да бидат лансирани први на IFA 2019 Берлин, Германија што ќе се одржи на 5 септември. Како и името на овој уред, овој телефон е следниов уред за Nokia 5.1, Nokia 6.1 и Nokia 7.1, кој беше објавен минатата година. Освен тоа, можеби сега претпоставите дека Nokia 5.1 ќе биде најприфатлива од многуте, а можеби и не изненадува тоа што овој телефон ќе дојде со сертификација на Android One со нето-залиха на Android 9 Pie, што е потписот на Nokia уште од дебито на Android телефоните -Ова.

Nokia 7.2 рендерирање на случаи

HMD Global ќе ги лансира Nokia 5.2, Nokia 6.2 и Nokia 7.2

Два high-end уреди, Nokia 6.2 и Nokia 7.2 ќе доаѓаат со најмалку две камери кои ќе бидат распоредени во кружен амбиент. Гласини за овој уред, исто така, укажуваат на постоење сензор за отпечатоци, поставен на задниот дел, и специјално копче за повикување Асистент на Google. Можна спецификација од врвот на Nokia 6.2 е дека телефонот ќе дојде со целосен HD + 6.4 инчен екран и ќе го тресе Qualcomm Snapdragon 660 SoC под капакот. За основниот модел, HMD Global може да испрати телефон со 4 GB RAM и 64 GB RAM меморија. Nokia 7.2 ќе се рангира повисоко во однос на перформансите бидејќи ќе го спакува Qualcomm Snapdragon 710 SoC спарен со 6 GB RAM и 64 GB внатрешно складирање и батерија од 3.500mAh.

Nokia 5.2 можни спецификации

Последниот уред во составот, Nokia 5.2, од друга страна, се очекува да биде со Qualcomm Snapdragon 632 SoC. Иако овој уред ќе биде малку понизок плеер во однос на Nokia 6.2, истиот ќе се одрази и на цената. Овој телефон, исто така, се очекува да дојде со капка вода, а тоа ќе биде и посветен спорт на копчињата „Асистент“ на Google. Не само ова, но имаше и гласини дека на овој настан, HMD Global би можел да го објави и новиот Nokia 8.2 и неколку други одлични телефони.

Телефонски карактеристики на Nokia – Нокиа 220 и Нокиа 105

Треба да се напомене дека неодамна, HMD Global објави два нови телефони со одлична функција за индискиот пазар – the Нокиа 220 и Нокиа 105. Нокиа 105 е прилично минималистички уред кој се продава за 1.199 РС, и е опремен со екран во боја од 1,77 инчи. HMD Global, исто така, го лансираше Nokia 220 покрај Nokia 105, кој е малку поскап уред и е опремен со радио и поддршка за игри.