Honor 20 ќе се ажурира на Android Q – ОФИЦИЈАЛНО

Honor 20 ќе се ажурира на Android Q - ОФИЦИЈАЛНО

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Honor 20 и Honor 20 Pro ќе го добијат ажурирањето на Android Q. Официјално е: серијата Honor 20 ќе се ажурира на Android 10 / Android Q

Почестете го ажурирањето на Android Q 20

По одличните вести кои пристигнаа вчера заСопственици на паметни телефони Huawei, дојди голема денес Најави за сите корисници кои имаат Чесен телефон или кои се заинтересирани за купување нови Honor 20 и Honor 20 Pro.

Без премногу зборови, всушност, можеме да ги потврдиме тие паметни телефони Honor 20 и Honor 20 Pro ќе го добијат ажурирањето на Android Q.

Во моментов не знаеме точно кој друг паметен телефон Honor ќе се ажурира на Android Q, но со сигурност можеме да го кажеме тоа Honor 20 и Honor 20 Pro ќе ја добијат следната верзија на Android без никакви проблеми.

Двата премиум уреди на компанијата затоа ќе можат да ги видат сите новости што Google одлучи да ги спроведе на својот нов оперативен систем.

После пристигнаа потврди и добри вести за паметните телефони Huawei, затоа тие се отвораат повеќе увери сценарија за Honor 20, досега стрДебито го правам во Италија што патем беше поставено за 28 јуни следно. Иста судбина исто така и за врвот на опсегот Honor 20 Pro, исто така, имал намера да стигне до Италија во наредните недели, откако го имаше доби сертификација на Google.

Android Q за чест 20: кога?

Очигледно во моментот не можеме да знаеме кога ќе се објави ажурирањето.

Но, можеме да направиме некои хипотези: Android Q официјално ќе пристигне за Google Pixels помеѓу септември и октомври. Индикативно помеѓу крајот на 2019 и почетокот на 2020 година ажурирањето треба да пристигне и на паметните телефони Honor 20.

Но, како што се очекуваше, сега е премногу рано да се направат некои пресметки.

Android Q Honor: кои паметни телефони ќе се ажурираат?

Како што кажавме погоре, во моментов немаме список на сите телефони на Honor што ќе ги добијат ажурирањето на Android Q / Android 10.

Најверојатно тие ќе бидат на списокот Honor View 20 и исто така Honor 10, но рано е до нерамнотежа.

Очигледно ќе ја ажурираме статијата веднаш штом ќе имаме вести за тоа.

Кога излегува Хонор 20 во Италија?

Хонор 20 ќе се најде во продажба од следните 28 јуни во Италија по цена од 499 € во главните ланци за електроника и во меѓувреме веќе има добиено одличен успех во продажбата во Кина успевајќи да надмине еден милион единици за само 14 дена со обем на продажба за верзијата Pro што досега не била видена.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!